המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2018

ארכיון כתבות 2018

תאריך: 15/01/2018

המלחמה בספאם נמשכת: הודעת התנתקות מחברה תיחשב גם כהודעת סירוב לקבל ממנה פרסומת
נציגי המועצה לצרכנות השתתפו בדיון המיוחד שהתקיים בועדת הכלכלה ותמכו בהצעת החוק: "צריך לכבד את זכות הצרכן להתנתק"

 

 

ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ איתן כבל, אישרה לקריאה שנייה ושלישית את ההצעה לתקן את חוק התקשורת ולקבוע כי הודעה של לקוח על התנתקות משירות תיחשב גם כהודעה על סירובו לקבל פרסומת. הצעת החוק משלבת שתי הצעות זהות, אחת של חברי הכנסת אורי מקלב ומשה גפני והשנייה של חברת הכנסת שולי מועלם רפאלי וחברי הכנסת רועי פולקמן, יו"ר הוועדה כבל וח"כ בצלאל סמוטריץ'. היו"ר כבל אמר כי "הצעת החוק מנסה להתמודד עם אחת הרעות החולות שמטריפות את הציבור הישראלי – השיווק האגרסיבי וחדירת הפרסומות לסלולרי שלנו. ההצעה מבקשת להימנע מהחדירה הזו שכמוה כחדירה לחצר הפרטית שלנו".

 

כלכלן המועצה לצרכנות השתתף בדיון המיוחד שהתקיים בועדת הכלכלה ותמך בהצעת החוק: "צריך לכבד את זכות הצרכן להתנתק". כמו כן הוצגו נתונים על תלונות רבות שמגיעות למועצה לצרכנות בנושא זה.
 

ח"כ מקלב הוסיף כי "מי שרוצה להפסיק את העסקה רוצה גם להפסיק לקבל פרסומות. ההתקשרות עם חברה כזאת או אחרת, זאת לא חתונה קתולית". ח"כ שולי מועלם רפאלי הוסיפה כי כשלקוח מבקש להפסיק את ההתקשרות עם חברה על המוצר הראשי שהוא מקבל ממנה הוא למעשה מבקש להפסיק התקשרות איתה באשר לכל מה שהיא מציעה.

 

כיום חברות שקיבלו הסכמה מהלקוח לשלוח לו פרסומות, בין היתר בעת התקשרות, חייבות להפסיק זאת רק אם הלקוח מודיע להם במפורש על סירובו לקבל את הפרסומות. כך נוצר מצב שלקוחות מתנתקים מחברות מסוימות וממשיכים לקבל מהן פרסומות, כל עוד לא הודיעו אחרת. לכן אישרה היום הוועדה לתקן את החוק, כך שהודעת ההתנתקות, או סיום התקשרות מסיבה אחרת, כמוהן כהודעה על סירוב לקבל פרסומות. ההצעה צפויה להיכנס לתוקף בשבועות הקרובים, מיד לאחר אישורה הסופי במליאת הכנסת ופרסומה ברשומות.

 

למידע אודות הטרדות טלפוניות מבתי עסקים והנחיות כיצד לפעול מתוך אתר המועצה לחצו כאן >>


 

למידע אודות חוק הספאם מתוך אתר המועצה לחצו כאן >>

 פורום המועצה לצרכנות
 

פרוייקט האכיפה האזרחית