המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2018

ארכיון כתבות 2018

תאריך: 15/01/2018

החברות שיעשו הכל להוציא מכם את פרטי כרטיס האשראי שלכם
תחקיר ברקוד בערוץ 10 בשיתוף המועצה לצרכנות חושף את חברות הטלמרקטינג יאשר משקיעות לעיתים את מירב המאמצים כדי למכור מוצר ללקוח, כולל התחזות לנציגי חברה ממשלתית ואף השמעת שקרים בוטים וכן את החברות שעומדות אחר שליחת המסרונים לחידוש ביטוח למוצרי חשמל אך בפועל עולה מתלונות צרכנים כי כלל אינן מספקות את השירות

 

 

 

בישראל ישנן חברות טלמרקטינג הפועלות בדרכי מניפולציה, מתחזות לחברות מוכרות או לנציגי משרדים ממשלתיים כדי לגרום ללקוחות מעבר לקו הטלפון לתת את פרטי האשראי ולשלם. "הם מטעים את ציבור הצרכנים ועוברים על החוק", אומרים ברשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן.

 

מנכ"ל המועצה לצרכנות, ג'וש גולדשמיד: "עלינו לגלות אחריות צרכנית. כשאנחנו מקבלים שיחת טלפון חשוב לזכור כי רוב רובן של השיחות נועדות לבלבל אותנו ולפעמים לא נבין בכלל מי החברה שעומדת מולנו: האם היא אמינה? האם היא מתחזה? האם היא פוגענית? והדבר היחיד שהם רוצים בשיחת הטלפון האגרסיביות הללו זה לקבל דבר אחד מאיתנו: את מספר כרטיס האשראי".

 

באותו נושא, חברת "בית הטכנאים" מציפה בתקופה האחרונה את הישראלים במסרונים שמעדכנים כי תמה תקופת האחריות על מכשירי החשמל הביתיים והגיע הזמן לחדש אותה, ומציגה את עצמה כחברה המוסמכת לטפל בנושא, אולם בפועל עולה מתלונות צרכנים כי אינה מספקת את השירות, מטעה צרכנים ומשווקת שירותים שונים באופן אגרסיבי.

 

חלק ב' של התחקיר

 

 

 

 

לצפיה מתוך אתר נענע10 לחצו כאן>>פורום המועצה לצרכנות
 

פרוייקט האכיפה האזרחית