המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2021

ארכיון כתבות 2021

תאריך: 24/01/2021

תלונות צרכנים: רשת 'מחסני חשמל' מוכרת מוצרים שכלל לא קיימים במלאי
לטענת הצרכנים, רק לאחר הרכישה והתשלום, הם קיבלו הודעה על אי אספקת המוצר. המועצה לצרכנות: "כאשר בית עסק משווק מוצר שלא נמצא במלאי הוא למעשה מטעה את הצרכן והתוצאה של זה שבאותו הזמן שהצרכן ממתין למוצר - הוא הופך ללקוח שבוי"

 

מתוך 'כאן 11'

 

בעקבות משבר הקורונה נרשמה עלייה גדולה בעסקאות מכר מרחוק. עפ"י הדיווח בכאן 11, רשת 'מחסני חשמל' דיווחה על גידול ניכר במכירות של מוצרי חשמל אלא שלצד זה הגיעו גם תלונות רבות של צרכנים שהזמינו מוצרים, המתינו כמה שבועות, אך כשהגיע זמן האיסוף או המשלוח נאמר להם כי המוצר אינו קיים במלאי. פניה אל שירות הלקוחות לא הניבה כל תוצאה. בחלק מהמקרים הסכום כבר ירד, אבל הצרכנים נותרו ללא הסחורה. 

 

גם למועצה לצרכנות הגיעו במהלך השנה החולפת תלונות רבות דומות של צרכנים שרכשו מוצרים מ'מחסני חשמל' שהיו זמינים לרכישה אבל רק בדיעבד גילו שהמוצרים כלל לא קיימים ובשל חוסר המענה בשירות הלקוחות בגלל הקורונה - גם ביטול העסקה ארך זמן רב. לטענת הצרכנים, הרשת לא התנצלה ולא הציעה כל פיצוי.

 

עו"ד הדס יעקובסון ארידור מהמח' המשפטית במועצה לצרכנות: "מדובר בהפרה של הוראת סעיף 2 לחוק הגנת הצרכן. זו הטעיה. כאשר בית עסק משווק מוצר שלא נמצא במלאי הוא למעשה מטעה את הצרכן והתוצאה של זה שבאותו הזמן שהצרכן ממתין למוצר - הוא הופך ללקוח שבוי"

 

למידע נוסף אודות עסקאות מכר מרחוק לחצו כאן >>

 

לטיפים לרכישת מוצרי חשמל לחצו כאן >>