המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2018

ארכיון כתבות 2018

תאריך: 06/12/2018

המועצה לצרכנות יוצאת כנגד מחירי המזון בפסטיבלים ובמקומות הבילוי
יו"ר דריקטוריון המועצה לצרכנות: "זו מצוקה אמיתית - הדוכנים האלה פשוט עושקים את ההורים. אנחנו מעודדים את הצרכנים להפעיל לחץ צרכני וראינו שזה כבר גרם להורדה במחיר הסופגנייה אבל אין ספק ששיתוף פעולה עם הצרכנים ישפיע על הורדת המחירים"

 

חולצות

 

מחירי המזנונים בפסטיגל בחנוכה. צילום: ליאור וייץמי מאיתנו לא הולך עם הילדים בעת חופשת החנוכה אל הצגה או פסטיגל? אלא ששם תאלנו לשלם כסף רב בדוכני המזון. כפי שניתן להתרשם מהצילום במתחם הפסטיגל, מחירה של סופגניה עומד על 15 ש"ח, נקניקיה בלחמניה 30 ש"ח, בקבוק מים 10 ש"ח ופופקורן יעלה לכם 35 ש"ח!

 

יחד עם זאת,  יש לציין כי לצד המחירון הרגיל במזנונים ניתן גם לראות מחירוןבמחירים שפויים יותר, אבל עבור מוצרים בודדים בלבד.  ועדיין, ניתן לראות בזה הישג שבעקבות מאבק צרכני ניתן גם לרכוש מוצרי מזון במחירים נמוכים יותר.

 

יו"ר דריקטוריון המועצה לצרכנות, עופר מרום, התאריין לאולפן Ynet ואמר: "זו מצוקה אמיתית - הדוכנים האלה פשוט עושקים את ההורים. אנחנו מעודדים את הצרכנים להפעיל לחץ צרכני וראינו שזה כבר גרם להורדה במחיר הסופגנייה אבל אין ספק ששיתוף פעולה עם הצרכנים ישפיע על הורדת המחירים".

 

לצפיה בראיון:

 

 

 פורום המועצה לצרכנות
 

פרוייקט האכיפה האזרחית