המועצה > פרוייקטים > המחלקה לאכיפה אזרחית > פסקי דין בתביעות קטנות שנוסחו ע"י המועצה לצרכנות

ויינברג נ' הדקה התשעים בעמ - אי אספקת מלון שהוזמן

 


 

הצרכן חוייב על חבילת הנופש לכרתים, אבל חברת התיירות לא סיפקה את החבילה

 

צרכן שהזמין חופשה לכרתים דרך אתר הדקה ה-90, חוייב כבר בעת ההזמנה, אבל קיבל טלפון שהמלון בתפוסה מלאה והצעה לעבור למלון אחר. על אף שהחברה טענה שהוא אישר את המעבר - בית המשפט קיבל את גרסתו המלאה של התובע ופסק לביטול העסקה והשבת מלוא התמורה ששולמה עבורה

 

 

הנה סיבה מדוע חשוב מאוד להקליט שיחות עם מוקדי שירות כלשהם, שכן ההקלטה יכולה בעת הצורך לשמש ראיה חותכת בבית המשפט ולפסוק לטובתכם, אם אכן הטענות שלכם מוצדקות ומתועדות.

 

ליאור, תושב השומרון, הזמין דרך אתר הדקה ה-90 חבילת נופש אל האי היווני כרתים בעלות 11,976 ש"ח. עוד באותו היום חוייב כרטיס האשראי שלו עוד בטרם ניתן אישור להזמנה. למחרת קיבל ליאור טלפון מנציגת החברה על כך שהמלון אותו הזמין, ברמת 5 כוכבים, בתפוסה מלאה ושלחה לו רשימה של מלונות חלופיים לבחירה.

 

לטענת ליאור, כך המלונות היו ברמת 4 כוכבים ועל כן ביקש לבטל את העסקה ולהזמין דרך חברה אחרת. חברת הדקה ה-90, הנתבעת, טענה מצידה כי ליאור (התובע) אישר בשיחת טלפון מעבר למלון אחר ונתן לכך את הסכמתו.

 

לאחר שהטיפול בתלונה במועצה לצרכנות לא צלח - הטיפול הועבר למחלקה לליווי משפטי שם נוסח כתב תביעה לבית משפט לתביעות קטנות עבור הצרכן.

 

הנתבעת הציגה תכתובת דואר אלקטוני עם אשתו של התובע אולם השופט קבע כי מהם לא ניתן כלל להתרשם שניתן אישור להזמנה למלון החלופי. גם בתמליל שיחה שצורף לכתב ההגנה לא ניתן היה להתרשם שניתנה הסכמה למלון החלופי.

 

בית המשפט שמע את העדויות, קיבל את גרסתו וטענותיו המלאים של התובע ופסק לביטול העסקה והשבת מלוא התמורה ששולמה עבורה בסך 11,976 ₪. כמו כן, הכיר בית המשפט בהתנהלות הנתבעת כמי שהסבה עוגמת נפש לתובע, ועל כך פסק לו על פי האומדן סך של 1,000 ₪. בנוסף, בית המשפט פסק לתובע הוצאות משפט בסך 500 ₪.

 

סך הכול נפסק לתובע סכום כולל של 13,476 ₪.

 

לצפיה בפסק הדין ת"ק תק 21022-12-13 ליאור ויינברג נ' הדקה התשעים בעמ   לחצו כאן >>

 


 

כתב תביעה לדוגמא

 

פסקי דין

 

 

מדריך תביעות קטנות

 

הסבר על התהליך

 

הגשת תלונה