המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2015

ארכיון כתבות 2015

תאריך: 01/03/2015

בדיקה מיוחדת: איפה הכי משתלם לקנות אוזני המן?
לקראת פורים, סיירת המועצה לצרכנות ערכה השוואה של מחירי אוזני המן בכל הרשתות וגם השוואה של המחירים השנה לעומת השנה שעברה. וגם: הסלים הזולים והיקרים ביותר בישראל

פורים בפתח ולצורך כך השבוע ערכנו כמובן בדיקת מחירים של אזני המן. בדקנו אזני המן בטעם שוקולד ארוז או בתפזורת. המחירים שוקללו לקילוגרם אחד.

 

במקומות בהם נמכר המוצר בשני האופנים חשוב מאוד להשוות מחירים: בחלק מהרשתות זול יותר המוצר הארוז ובאחרות המוצר בתפזורת. ביינות ביתן למשל משתלם לרכוש בתפזורת, ב YOU דווקא האריזות משתלמות יותר.

 

את אזני המן במחיר הזול ביותר מצאנו ברמי לוי ויינות ביתן בתפזורת, בפחות מ-20 שקלים, והיקר ביותר מצאנו במגה בעיר, גם בתפזורת, במחיר של לא פחות מ-42 שקלים. המחיר הוא מחיר ממוצע מבין הסניפים שנבדקו, מחיר משוקלל לקילוגרם אחד.

 


 

כשבודקים את היסטורית המחירים אנו רואים כי כמעט בכל הרשתות חלה ירידה משמעותית ממוצע המחיר בשנת 2014, אך לא תמיד מגיעים לרמת המחיר שהיתה ב- 2013. בולטות לחיוב רשתות רמי לוי עם ירידת מחירים קבועה ויינות ביתן עם רמת מחירים נמוכה ויציבה.

 


 

לצפיה בכתבה מתוך תוכנית חסכון

 

 

 

הבדיקה השבועית


השבוע בדקנו סל של של 42 מוצרים שונים, ב-130 סניפים שונים ברחבי הארץ. חשוב לציין: כרטיסי חבר/מועדון אינם נלקחים בחשבון. מבצעים מותנים נלקחים בחשבון עד סכום של 200 ₪. מבצעים אחרים וכרטיסים אלו עשויים להשפיע על המחיר הסופי בקופה.

 

הפער בין הסל הזול ביותר שנמצא ליקר ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו, עומד על 179₪, פער של 44% בין הסניפים השונים. הפער בין ממוצע הרשת הזולה ביותר ליקרה ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו, עומד על כ- 28%.

 

טבלת עשרת הסניפים הזולים כוללת סניפי YOU, רמי לוי וסניף אחד של שופרסל דיל. בטבלת עשרת הסניפים היקרים אנו רואים את הכי זול, ביג זול, הרשת החמישית, יש בשכונה, מגה בעיר וכמובן טיב טעם.

 

השבוע אנו רוצים לציין לרעה את אלו שהפערים בין הסניפים גבוהים מ- 10%. בולטת שופרסל דיל עם פער בין סניפים של כמעט 18%! הדבר אומר ששני צרכנים שונים אשר ייגשו לרשת בעקבות פרסום כזה או אחר עלולים לשלם עבור אותו סל מוצרים בדיוק סכומים בפער של עשרות שקלים. הפער נובע מהוזלות עמוקות בסניף כרמיאל שם מתחוללת מלחמת מחירים בימים אלו. בפורמט YOU של מגה מצאנו פער של 16.4% (גם הוא הנובע מהוזלות עמוקות בסניף כרמיאל), במחסני השוק פער של 15.7%, בויקטורי 11.2% וברמי לוי 10.8%.

 

יינות ביתן פתחה סניף חדש בקריית שמונה במחירים הנמוכים ברשת. כמובן שישנה התאמה לרשתות האחרות בעיר: סך עלות הסל ביינות ביתן נמוך ב- 3₪ בדיוק מסך עלות הסל בשופרסל דיל בעיר (467₪ , 470₪). אנו רואים את השוואות המחיר הנ"ל בכל מקום, ובעיקר באזורי תחרות. מצד אחד זה מעולה לצרכן שכן הדבר בדרך כלל גורם לירידת מחירים. מצד שני הדבר מביא לפערים גדולים בעלות הסל בין סניפי הרשת השונים.