המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2015

ארכיון כתבות 2015

תאריך: 15/02/2015

בדיקת המועצה לצרכנות: פערים עצומים בין מותגי האורז השונים
סיירי המועצה לצרכנות בדקו וגילו כי מותג האורז סוגת עולה לרוב כמה וכמה יותר מאשר אורז ממותג הבית של הרשתות: וגם: הרשתות והסניפים הזולים והיקרים ביותר השבוע
כמעט כל ביקור בסופר כולל גם קניית אורז, ועדיין פערי המחירים בין המותגים השונים מגיעים לעשרות אחוזים. בדקנו איפה תוכלו למצוא את המחיר המשתלם ביותר. לצורך כך, ערכנו השבוע בדיקה מקיפה של מותגי אורז פרסי נפוצים (כולם באריזת 1 קילוגרם).

 

אורז פרסי הינו אחד ממוצרי הצריכה הנפוצים ביותר בכל עגלת קניות וסוגת הוא המותג המוביל ללא עוררין. בדקנו האם משתלם להמשיך ולקחת סוגת מתוך הרגל, ומה ההבדל במחיר בין המותג הדומיננטי למותגי הבית של שתי הרשתות הגדולות. מסתבר שכדי לחסוך אחוזים ניכרים בעלות הקניה אפשר פשוט לבחור במותג אחר, אפילו לא צריך להחליף סניף.

 

בחירה במותג הבית של מגה על פני סוגת תחסוך לנו 7% בפורמט YOU ו-8% במגה בעיר בממוצע. בחירה במותג הבית של שופרסל תחסוך לנו 18% בפורמט דיל ו- 26% בפורמט שלי, בממוצע. מעניין לציין כי בשופרסל ניתן לחסוך אף יותר אם ניקח את מותג האורז פרסי של וילי פוד (27% ו- 30% בהתאמה). חשוב לציין כי אף חברה לא מייצרת את האורז כאן בארץ, כולן מייבאות את המוצר.

 

מנכ"ל המועצה הישראלית לצרכנות, עו"ד אהוד פלג, הגיב לממצאים : במזון בוחרים מוצר על פי הטעם ועל פי המחיר. באורז, אין כל כך הבדל בטעם ולכן כדאי לשים לב למחירים של המותגים הפחות ידועים ולהוזיל לנו את התשלום בקופה.

 

השוואה בין מותגי האורז 


 

לצפייה בוידאו מתוך תוכנית חסכון

 

 

 

הבדיקה השבועית

 


השבוע בדקנו סל של 42 מוצרים שונים, ב- 137 סניפים שונים ברחבי הארץ. חשוב לציין: כרטיסי חבר/מועדון אינם נלקחים בחשבון. מבצעים מותנים נלקחים בחשבון עד סכום של 200 ₪. מבצעים אחרים וכרטיסים אלו עשויים להשפיע על המחיר הסופי בקופה. הפער בין הסל הזול ביותר שנמצא ליקר ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו, עומד על 195₪, פער של 50% בין הסניפים השונים. הפער בין ממוצע הרשת הזולה ביותר ליקרה ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו, עומד על כ- 28%.


טבלת עשרת הסניפים הזולים כוללת בעיקר סניפי YOU ויחד איתם סניף רמי לוי, סניף מגה (פורמט ההיפרמרקטים) וסניף של סופר דבאח הצפוניים. בטבלת עשרת הסניפים היקרים טיב טעם, סניף אחד של שופרסל שלי, שניים של מחסני להב, ביג זול והכי זול.

נקודה שכדאי לשים לב אליה: הפער האדיר בין הסל הזול והיקר השבוע לא נובע מהתייקרות פתאומית בטיב טעם, השומרת על רמת מחירים קבועה יחסית, אלא מהוזלות עמוקות במיוחד בסניף כרמיאל של רשת YOU מבית מגה. הרשת עושה מאמצים רבים על מנת למשוך אליה את הקונים בעיר והסביבה הקרובה. מעניין כמה זמן יימשכו ההוזלות? נקודה חשובה נוספת שבולטת לאחרונה בסניפי YOU היא המבצעים ב"התניה כפולה". קנייה במחיר מינימאלי מסוים ולא כולל מוצרים מסוימים. זו עלולה להיות מלכודת צרכנית.