המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2019

ארכיון כתבות 2019

תאריך: 28/01/2019

הנחיה לצרכנים בנוגע להחזרת מיסי נמל לילדים על טיסות מבריטניה
בריטניה שינתה את מדיניותה באופן גביית אגרת מיסי נמל והחל מיום 1.3.2016 נוסעים שטרם מלאו להם 16 שנים פטורים מאגרת מיסי נמל בצאתם מבריטניה. במידה והתבקשתם לשלם - מצורף מכתב אותו ניתן לשלוח לחברת התעופה בדרישה להחזר כספי

 

פסח

 


אם טסתם עם הילדים מלונדון או מכל יעד אחר בבריטניה - יכול להיות ששילמתם 100 דולר יותר מדי. על פי פרסומים בתקשורת, לאחרונה הוגשה תביעה ייצוגית נגד חברת 'אל על' לפיה החברה גובה מיסי נמל של 78 ליש"ט (כ-100 דולר) מלקוחות בגילאי 15-12 על טיסות מלונדון - על אף שמסים אלה בוטלו על ידי הרשויות בבריטניה כבר ב-2016.

 

המחלקה המשפטית של המועצה לצרכנות מפרסמת כאן מכתב (טמפלט) למילוי על ידי הצרכנים שרכשו כרטיס עבור קטין שטרם מלאו לו 16 שנים ושילמו אגרת מיסי נמל וכעת דורשים החזר.

להורדת מכתב לשליחה לחברת התעופה לחצו כאן

 

 

יצויין כי צרכנים שרכשו מאל על נמנים עם חברי הקבוצה בתביעה הייצוגית שהוגשה נגד אל על באופן אוטומטי. לגבי הצרכנים שרכשו מחברות אחרות – המועצה מגבירה מודעות ומפרסמת את המכתב שיהווה כלי לצרכנים לעמידה על זכויותיהם וקבלת החזר כספי עבור האגרה שנגבתה בניגוד לדין.

 

ראש המועצה לצרכנות עופר מרום אומר כי " המועצה לצרכנות תפעל על מנת לקדם את המודעות של הצרכנים לזכויותיהם בנושא, ולהגברת המודעות של ציבור הצרכנים. המכתב יהווה כלי לצרכנים לעמידה על זכויותיהם וקבלת החזר כספי עבור האגרה שנגבתה בניגוד לדין" .