המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2021

ארכיון כתבות 2021

תאריך: 22/03/2021

לקראת הניקיונות לפסח: תלונות כנגד רשתות ומכולות שמסרבות לקבל בקבוקי פיקדון
מתלונות שהגיעו למועצה לצרכנות עולה כי עדיין ישנן רשתות שיווק, מכולות ופיצוציות שאינן מקבלות בקבוקים, על אף שהחוק מחייב אותן. המועצה לצרכנות מפרסמת מכתבים להורדה התראה וכתבי תביעה לדוגמא במקרה ונתקלתן בסירוב

 

 

מתוך גלי ישראל,פסח בפתח וצרכנים רבים רוצים דווקא בתקופה זו להיפתר מבקבוקי הפקדון הרבים שהצטברו אצלם ולקבל זיכוי עבורם כפי שמחייב החוק. אלא שבמועצה לצרכנות מצטברות בתקופה זו תלונות של צרכנים שהלינו שהרשתות מסרבות לקבל בקבוקים מסומנים למחזור.

 

הצרכנים נתקלים בסיבות שונות ומשונות כגון: העומס שיש על הרשתות בתקופה זו, או בשל התפרצות נגיף הקורונה, או מסרבות לקבל בקבוקים עם פיקדון בסך של 1.20 ₪, או מערימות קשיים רבים על הצרכנים המגיעים להחזיר בקבוקים לדוגמה – הגבלת השעות שבהן מותר לצרכנים להחזיר בקבוקים, דרישה מהצרכנים להמתין זמן ארוך עד לסיום הטיפול בכל יתר הלקוחות בחנות שחלקם הגיעו אחריהם, ובחלק נמסר כי ההחזרה לא אפשרית כי חסר עובד במחסן ו/או המנהל בהפסקה ו/או אין מקום במחסן ועוד .

 

לצורך כך, המועצה לצרכנות ניסחה עבורכם הצרכנים מכתב התראה לבתי עסק שסרבו לקבל בקבוקי משקה מסומנים למיחזור ולהשיב לכם את דמי הפיקדון. כמו כן, במקרה של אי מתן מענה מבית העסק, המועצה הישראלית לצרכנות נסחה עבורכם כת ב תביעה לפיצוי ללא הוכחת נזק בסכום של עד 1,800 ₪ עבור כל סירוב. לתשומת ליבכם, סכום התביעה המקסימלי אותו תוכלו לתבוע בבית המשפט לתביעות קטנות עומד על סך של 34,000 ₪. האגרה בבית המשפט לתביעות קטנות עומדת על סכום של 1% מסכום התביעה, אך לא תפחת מ–50 ₪.

 

למידע נוסף והורדת המכתבים לחצו כאן >>