המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2018

ארכיון כתבות 2018

תאריך: 15/02/2018

חדש: משחק צרכנות דיגיטלי לילדים - 'שר המטבעות'
המשחק, פרי עבודתם המשותפת של המועצה הישראלית לצרכנות, משרד החינוך ומט"ח, מאפשר לתלמידים ליצור זיקה בין נושאים ערכיים חברתיים לבין מיומנויות למידה שונות המסייעות להם להתנהלות נבונה גם בעולם הצרכנות

 



המועצה הישראלית לצרכנות, משרד החינוך ומט"ח שמחים להציג משחק צרכנות דיגיטלי לילדים 'שר המטבעות'.

 

לכניסה למשחק לחצו כאן >>

 

מדובר במשחק מסלול מתוקשב, המשלב את נושא ההגינות בצרכנות עם תחומי הדעת השונים (בשלב הראשון מתמטיקה). המשחק מבוסס על יצירת זיקה בין נושאים ערכיים חברתיים לבין מיומנויות למידה שונות המסייעות להתנהלות נבונה גם בעולם הצרכנות. התלמידים מתרגלים מיומנויות אלה בסביבה משחקית חווייתית, המדמה מציאות צרכנית ומצבים אליהם הם עשויים להיחשף כצרכנים צעירים.

 

הסיפור מוצג לתלמידים בצורת עלילון (קומיקס). לאורך המשחק התלמידים עוקבים אחר העלילה ועוזרים לקידומה באמצעות פתרון בעיות מתחומי המתמטיקה והצרכנות. השאלות הן שאלות רב ברירה המאפשרות חיווי מיידי, ללא התערבות של המורה ומאפשרות מעקב למידה באמצעות אופק.

 

 

המשחק מאפשר לתלמידים למידה עצמאית תוך קבלת פידבק מיידי ורכישת ידע בדרך חווייתית.  כל דמות במשחק עוברת תהליך בזכות ההתמודדות עם המכשולים, החוויות והאתגרים הנקרים בדרכה במסע. כל אלה מאפשרים לתלמידים להזדהות רגשית עם שלל הדמויות. כמו כן המשחק משולב בסביבה ייחודית ובה מגוון של פעילויות אופק נוספות להרחבת השיח והדיון הערכי.

 

העולם בו מתרחש המשחק מוצג בעזרת מפה ובה תחנות. בכל תחנה מתרחש חלק מסיפור העלילה ובעקבותיו שאלות רב ברירה. המענה על השאלות הוא תנאי להתקדמות במשחק.

 

מטרת המשחק להגיע ל"עודוס" -  דמות של עריץ מסתורי המעודד את התושבים לקנות עוד ועוד ללא הגבלה ובלי להתחשב בשיקולי תקציב או צורך ובעזרת צרכנות נבונה להציל את העולם בו הם חיים.

 

המשימה של התלמידים המשתתפים במשחק היא לעזור לחבורה להתגבר על המכשולים ולענות על השאלות הפזורות בתחנות. כ-64 שאלות הפזורות לאורך המסלול ב 16 תחנות, בדרך אל עודוס. השאלות מתייחסות לסיטואציות שונות של מוכר וצרכן (החזרת עודף במדויק, לחץ לקנייה, שירות טוב ואמין) ולהתמודדויות צרכניות שונות (השוואת אריזות, מציאת המוצר המשתלם והתחשבות בזולת בקנייה מתקציב משותף). כל זאת תוך ביצוע משימות מתמטיות המתאימות לשכבת הגיל ותוך קבלת החלטות ערכיות הנדרשות לטובת התנהלות צרכנית נבונה והוגנת.

 

מבחינה טכנולוגית המשחק מבוסס על עקרונות פשוטים המוכרים לתלמידים ולמורים ממערכת אופק של מט"ח. המשחק שפותח במשך השנה האחרונה, מותאם הן למחשב והן למכשירים ניידים/ טאבלטים ונועד לחינוך ולהגברת המודעות הצרכנית בקרב הילדים במאות בתי ספר בהם יוטמע המשחק.

 

לכניסה למשחק לחצו כאן >>

 



פורום המועצה לצרכנות
 

פרוייקט האכיפה האזרחית