המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2018

ארכיון כתבות 2018

תאריך: 10/12/2018

המועצה לצרכנות מזהירה מפני חברות מתחזות למיזם הר הכסף והר הביטוח של משרד האוצר
יוזמת הר הכסף, נועדה לסייע לצרכנים, לנווט במערכת הביורוקרטית המורכבת, אבל מתברר שאפילו עליה חברות מסוימות, מצליחות להרוויח בעוד שמדובר בשירות חינם. היכנסו וצפו ברשימת החברות

 

חולצותמיזם הר הכסף והר הביטוח של האוצר מאפשרים איתור כספים ללא יועץ פיננסי בחינם אבל כמו בכל מיזם, חברות מסוימות ימצאו את הפירצה ואת הכסף הקל. הן מנצלות צרכנים תמימיים, לעתים מבוגרים, וגובות כסף רב. צרכנים רבים פנו למועצה לצרכנות, והלנו על חברות שמכרו להם שירות לאיתור כספים בקרנות פנסיה בחברות ביטוח או בבנקים תמורת תשלום כאשר ניתן לקבל את אותו השירות מהמדינה ובחינם. המועצה לצרכנות התריעה כבר לפני כשנה מפני חברות המנצלות את המיזם הממשלתי ומטעות צרכנים רבים תוך גביית תשלום של מאות ואלפי שקלים בעוד שהמדינה נותנת את השירות בחינם.

 

הצרכנים מגלים רק בדיעבד כי שילמו מאות ואף אלפי שקלים לגוף פרטי, כאשר בפועל הם זכאים לקבל שירות איתור כספים אבודים בחינם, באמצעות מנועי החיפוש של משרד האוצר. כך נופלים בפח צרכנים רבים, חלקם קשישים, אשר מעבירים את פרטי האשראי שלהם לאותן חברות. בתלונות למועצה לצרכנות, חלק מהצרכנים מוסרים כי לאחר ששילמו את הכסף, לא קיבלו שום תמורה, ואף אינם יכולים ליצור קשר עם החברה שפנתה אליהם. בחלק מהמקרים, נציג השירות אף מציג את עצמו כמי שפועל מטעם משרד האוצר.

 

המועצה לצרכנות: אנו ממליצים להיכנס אך ורק לאתר האינטרנט שמופעל על ידי המדינה, בו השירות ניתן חינם, להימנע מלתת את פרטי כרטיס האשראי לנציגי החברות שפונות אליכם בטלפון. שמות בתי העסק, כנגדם התקבלו תלונות במועצה לצרכנות, כפי שהינם מזדהים בטלפון או כפי שהועברו על ידי המתלוננים, הינם:

 

- הר הכסף-המרכז לאיתור כספים אבודים
- הכסף שלך
- איזי פיינד
- אומדן סוכנות ביטוח
- פלטינום גולד
- איזי דיגיטל

- מ.ה.ל – מ.ד.ד
- המרכז למימוש זכויות

 

 

המועצה לצרכנות תמשיך לטפל פרטנית בכל אחד מהצרכנים, כדי להשיב את זכויותיהם שנפגעו, או להחזיר את הכספים שנגבו מהם".

 

יו"ר דירקטוריון המועצה לצרכנות והמנכ"ל בפועל עופר מרום: "חשוב להבהיר, שהר הכסף הוא שירות חינם של משרד האוצר. חברות אלו מתקשרות לצרכנים, מנצלות את תמימותם, גובות מהם כסף, ולעתים אף נעלמות עם הכסף"פורום המועצה לצרכנות
 

פרוייקט האכיפה האזרחית