המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2013

ארכיון כתבות 2013

תאריך: 12/02/2013

פעילות נושאת פרסים במסגרת הקמפיין "פראייר מי שמבזבז"
במסגרת הקמפיין "פראייר מי שמבזבז" של המועצה לצרכנות, בשיתוף ערוץ הילדים, מוזמנים הילדים לצלם את עצמם בתמונה שמוכיחה שהם לא צרכנים פראיירים בצירוף הסבר "אני לא פראייר כי..."
חמש התמונות המוצלחות יזכו בפרס.

המועצה לצרכנות, בשיתוף ערוץ הילדים, ממשיכים את מסע ההסברה לילדים "פראייר מי שמבזבז", שמטרתו להעלות את המודעות לזכויות צרכניות ולשיקולי קניה נכונים בקרב הילדים. מסע ההסברה מלווה בסרטון מיוחד בהשתתפות כוכבי ערוץ הילדים.

 

השלב הראשון של הפעילות החל באוקטובר 2012, בו הוזמנו הילדים למשחק טריוויה מיוחד שמטרתו הקניית ערכים ומיומנויות צרכניות. בכל חודש, המשתתף שענה על מירב התשובות הנכונות בזמן הקצר ביותר הוכרז כמנצח.


כעת מתחיל השלב השני של הפעילות שיימשך עד ל-5.3.2013, שנועד גם הפעם לעודד מודעות לצרכנות נבונה אצל ילדים. לצורך כך מוזמנים הגולשים לתעד את עצמם בעת ביצוע פעולה "צרכנית" נבונה ולשלוח אותה למערכת ערוץ הילדים בצירוף הסבר "אני לא פראייר כי...".


בגמר הפעילות, מבין התמונות שישלחו, יבחר צוות של המועצה לצרכנות את התמונות היצירתיות, המקוריות והמשכנעות ביותר לצרכנות נבונה. התמונות המוצלחות במיוחד יועלו לפייסבוק של ערוץ הילדים במהלך הפעילות ויפורסמו בגלריית הפעילות באתר ערוץ הילדים ובאתר המועצה לצרכנות, בכפוף לאישור ההורים. חמש התמונות הזוכות יזכו את בעליהם בזוג כרטיסים לסרט.


בנוסף לפעילות נושאת הפרסים, מפרסמת המועצה לצרכנות טיפים לילדים לצרכנות נבונה הנוגעים לצריכת מוצרים על ידי הילדים.


המועצה לצרכנות הציבה לה את היעד להעמיק את החינוך וההסברה לצרכנות נבונה בקרב ילדים ובני נוער. החינוך לצרכנות נבונה הוא ערוץ ייחודי להכשרת בני הדור הצעיר להשתלבותם בחיים המודרניים של חברה דמוקרטית, כאזרחים החופשיים לבצע את בחירותיהם באחריות ובתבונה.