המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2016

ארכיון כתבות 2016

תאריך: 04/02/2016

עדכון והנחיה לצרכנים בנוגע לאיקיוטק מיום 4.2.2016
המועצה לצרכנות מפרסמת הנחיה חדשה לצרכנים אשר קיבלו מכתב התראה מחברת איקיוטק וכן עדכון לגבי התביעה הייצוגית שהוגשה. אנא קיראו את הפניה בעיון

 

 

המועצה לצרכנות יוצאת בעדכון חדש בנוגע לאיקיוטק ולתביעה הייצוגית שהוגשה וקוראת לצרכנים אשר הגישו תלונה וקיבלו מכתב התראה להתייחס אל ההודעה הרלוונטית אליהם, באם חתמו אן לא חתמו על מסמך כלשהו בכתב ידם.

 


 

הודעה למתלוננים אשר לא חתמו על חוזה נייר

 

ביום 31.1.16 הגישה איקיוטק בקשה לעיכוב ביצוע החלטת בית המשפט המחוזי בתל אביב מיום 4.1.16 אשר דחה את בקשת איקיוטק לדיון חוזר בבקשתה לעכב את הליכים בבקשה לאישור התובענה הייצוגית שהגישה המועצה לצרכנות נגד איקיוטק וחברות הסלולאר ביולי 2014.

 

בהחלטה הורה ביהמ"ש כי על הנתבעות להגיש את התגובה לבקשת המועצה עד ליום 3.2.16 וציין שלא תינתן אורכה נוספת.

 

כזכור, איקיוטק הגישה בקשה לעיון חוזר (שמשמעה מעין בחינה מחדש) של החלטה קודמת מיום 19.11.15 המורה על הפסקת עיכוב ההליכים  בתובענה הייצוגית בשל הליכים פליליים המתנהלים נגדה, ודחה את טענת איקיוטק כי חומר החקירה נתפס על ידי המשטרה ואין ביכולתה להגיש את תגובתה. בית המשפט דחה את הבקשה וקבע:


1. ככלל, קיום הליך פלילי אינו מצדיק כשלעצמו עיכוב של הליך אזרחי המתנהל באותו עניין, ובמקרה זה איקיוטק טענה כללית לגבי "היעדר חומר" אינה מהווה בסיס לעיכוב ההליך האזרחי. בית המשפט חייב את איקיוטק בתשלום הוצאות משפט בסך 7,500 ₪.


2.  איקיוטק העלו פעם אחר פעם טענות שונות בבקשות העיכוב שהוגשו: ביולי 2015, טענו כי הן זקוקות למסמכים שנמצאים בידי חברות הסלולאר, בלעדיהם "לא יוכלו להתגונן כראוי" ובהמשך, הגישו איקיוטק וחברות הסלולאר בקשה מוסכמת לפיה איקיוטק מושכת את בקשתה לגילוי מסמכים וחברות הסלולאר פטורות מהגשת תגובה לבקשה לגילוי מסמכים. כב' השופטת נחליאלי חיאט ציינה כי "דברים אלה מתיישבים עם מסקנתי כי המבקשים [איקיוטק ] לא הראו כי פעלו בשקידה סבירה כדי לאסוף את החומר שהם סבורים כי הוא נחוץ להם לשם הגנתם מפני הבקשה לאישור והתרשמתי כי התנהלות זו אף גובלת בהמנעות מאיסוף החומר, ככל שהוא נחוץ".

 

כאמור איקיוטק הגישה בקשת רשות ערעור לבית המשפט העליון ובקשה לעיכוב ביצוע החלטת בית המשפט המחוזי בעניין המועד להגשת התגובה מטעמה.


לאור כמות המתלוננים, לא נוכל לתת מענה אישי לכל שאלה. אנחנו נמשיך לעדכן אתכם בדבר המשך ההליכים בתובענה הייצוגית, באמצעות אתר המועצה.

 


 

הודעה למתלוננים אשר חתמו בחתימת ידם על הסכם התקשרות בכתב לאיקיוטק/במרום

 

הודעה זו מיועדת אך ורק למתלוננים אשר חתמו על חוזה נייר.


המועצה לצרכנות הגישה בעבר תובענה ייצוגית ובקשה לייצג את כל הצרכנים אשר לא חתמו על חוזה נייר.


אם קיבלתם פניה מעו"ד, דרישה או התראה לפני פתיחת הליך הוצאה לפועל, מוצע  לקבל סיוע מקצועי של עו"ד, בין היתר, בשל הצורך (המשפטי) להשיב לפונה תוך 30 יום, והצורך לדרוש  את העתק המסמכים המגבשים את החוב הנטען ואת ההסברים לסכום הנדרש, ולטעון טענותיכם ככל שאתם חולקים עליו ויש לכם טענות טובות נגד החוב.


ככל שכבר נפתח תיק בלשכת הוצאה לפועל, ייתכן כי עליך להגיש בקשת רשות להתגונן ובקשה לדחיית המועד להגשת בקשת רשות להתגונן ובכל מקרה מומלץ לך להיוועץ בעו"ד וניתן לפנות לעמותת צדק נג"ה בכתובת האינטרנט http://www.nogat.org.il/. עמותה, על פי פרסומיה פועלת להגנתם של נפגעי איקיוטק ומעניקה לחבריה  סיוע משפטי חינם בהתמודדות עם איקיוטק.

 

יושם אל לב כי אין באמור להוות המלצת המועצה או משום חוו"ד על פעילות העמותה והצלחותיה.

 


 

לעדכונים שוטפים בפרשת איקיוטק ודרכי פעולה לחצו כאן >>