המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2014

ארכיון כתבות 2014

תאריך: 08/07/2014

הסוף למחירים מופקעים בנתב"ג? המועצה לצרכנות דורשת: פיקוח על מחירי המזון
מנכ"ל המועצה לצרכנות לרשות שדות התעופה ולגופים ציבוריים נוספים, למנוע מחירים מרקיעי שחקים בנתב"ג וניצול לרעה של לקחות שבויים

 

 

האם נזכה בקרוב לשתות כוס קפה בנתב"ג במחיר שפוי ולא במחיר של כ-15 ש"ח כפי שנמכר כיום? אחרי שנים רבות, בהן משלמים הצרכנים מחירים גבוהים על מזון ושתיה - קורא מנכ"ל המועצה לצרכנות לרשות שדות התעופה ולגופים ציבוריים נוספים, לפקח על המחירים, למנוע מחירים מרקיעי שחקים וניצול לרעה של לקחות שבויים.

 

בדיון שהתקיים בכנסת, בו נכחו נציגי רשות שדות התעופה, נציגי רשתות המזון הפועלות בנתב"ג ונציגי המועצה לצרכנות סוכם כי בקרוב מספר מוצרים יוכנסו לפיקוח מחירים של רשות שדות התעופה.

 

מנכ"ל המועצה הישראלית לצרכנות, עו"ד אהוד פלג, קרא לכנסת להעביר מסר מחייב לגופים ציבוריים כדוגמת רשות שדות התעופה, שהם בראש ובראשונה נאמני הציבור ולא שותפים עיסקיים של הזכיינים, החולקים איתם ברווחיהם על גב הציבור. 


"מחירי השחקים מרקיעי שחקים. החשכ"ל הוציאה הנחיה בנושא גופים ציבוריים וקהל שבוי, אך ההנחיה לא מיושמת. השטח הוא שטח ציבורי:  גם הציבור שותף במה שקורה בו.  השותפות צריכה להתבטא גם בשותפות ברווחים על דרך של סיבסוד מחירי המוצרים.  רשות שדות התעופה מקבלת את השטח מן המדינה והיא נהנית מהשטח הזה כבסיס להכנסות לא רעות, ולמשכורות לא רעות.  היכן התשלום לציבור: באופן של התחשבות בגובה המחיר או הבטחת מחירים סבירים?

 

עוד טוען פלג כי מצב הצרכנים בנתב"ג הוא מצב של לקוחות שבויים.  אחרי נסיעה של שעות לעיתים, בהמתנה של שעות ולפני נסיעה של שעות, לעיתים בחברות שלא מגישות מזון ושתייה, כיצד מבטיחים שמצב זה לא ניצול לרעה בהצבת מחירים גבוהים?

 

הציפיה מרשות שדות התעופה כגוף ציבורי המפעיל שטח ציבורי, הוא שתשלב במכרזים תנאי הקובע רף עליון למחירים שניתן לגבות, לפחות על חלק מן המוצרים, שרף זה יבטיח מחירים סבירים לצרכנים האם זה קורה?