המועצה > חדשות ועדכונים > חדשות המועצה > משבר נגיף הקורונה
תאריך: 17/03/2020

יו"ר דירקטוריון המועצה לצרכנות קורא לצרכנים ולנותני השירותים להגיע לפשרה בימים אלו
אבי כהן, יו"ר דירקטוריון המועצה לצרכנות, התארח באופלן 'פותחים יום' ברשת 13 וקרא הן לצרכנים והם לעוסקים שלא להיגרר בימים אלו לויכוחים אין סופיים ולנסות להגיע לעמק השווה במקומות בהם החוק לא ברור. צפו בראיון

 

דיון מרתק התקיים בתוכנית 'פותחים יום', ברשת 13, בו ישב אבי כהן, יו"ר דירקטוריון המועצה לצרכנות,  מול בעלי עסקים שנפגעו. בדיון אמר אבי: "ליבי עם כל בעלי העסקים שנפגעים, אבל יש עוד צד בכל המצב שנוצר וזה הצד הצרכני. מהצד השני של המשוואה ישנם אלפי צרכנים שממש מבולבלים ולא יודעים מה לעשות. אני נפגש ומדבר עם אנשים ששילמו מקדמות לאירועים. ישנם שני צדדים למטבע שכולם נפגעים".

 

"ישנם סיטואציות שבהם אין ברירה: הצרכן צריך לשבת עם נותן השירות ולראות איך הם מגיעים למשהו. תפקידו להגן על הצרכנים, אולם אין לנו מטרה להרוס את הכלכלה על חשבון הגנה על הצרכנים. יש לנו אלפי אנשים שפונים אלינו ואנחנו מעבירים להם את אותו מסר. ישנם דברים שהם לפי החוק, אולם לכל היתר אנחנו מציעים לצרכן לשבת עם נותן השירות ולנסות לפתור את הבעיה שנוצרה באמצעות הגעה לאיזושהי פשרה. יש פה אנשים שחסכו את מיטב כספם, שילמו מראש והכסף לא חוזר"

 

צפו בדיון המלא:

 

 

 

מתוך התוכנית 'פותחים יום', רשת 13