המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2013

ארכיון כתבות 2013

תאריך: 07/07/2013

בדיקת סיירת המועצה לצרכנות: כמה עולה אבטיח בנתיבות לעומת אבטיח בחיפה?
סיירי המועצה מצאו פער בלתי נתפס של 774% בין הסניף הזול ביותר והיקר ביותר. גם השבוע, רמי לוי הרשת הזולה ביותר, שופרסל שלי היקרה ביותר

 
סיירת המועצה לצרכנות, הבודקת בכל שבוע את סל הקניות שלכם בכל רחבי הארץ, בחנה השבוע סל של 40 מוצרים ב-323 נקודות שיווק . הפער באחוזים בין הסל הזול ביותר והיקר ביותר שנמצאו בקרב אותם סניפים עומד עדיין על 41% (כ-177 ₪) כמו בשבוע שעבר.

 

את רשימת 'עשרת הסלים הזולים' פותח סניף 'יש חסד' בבני ברק, ולאחריו סניף 'יש' בנתיבות. 'רמי לוי' עם 6 סניפים ברשימה, 'אושר עד' ו'שופרסל דיל' עם סניף אחד לכל רשת. את רשימת 'עשרת הסלים היקרים' מוביל סניף 'שופרסל שלי' איכילוב בתל אביב. לרשת 7 סניפים ברשימה. בנוסף, סניף 'סופר באבא' ישעיהו בתל אביב ושני סניפים של 'טיב טעם' (בבאר שבע ונחלת בנימין בתל אביב).

 

שימו לב לשני נתונים מעניינים בבדיקה השבוע: סניף 'שופרסל שלי' בקניון דרורים התחלף לסניף 'שופרסל דיל' והמחירים ירדו בהתאם. בנוסף, הסניף בו מצאנו את הסל הזול ביותר של רשת 'מגה בעיר' נמצא בקדימה. כנראה שהגורם לכך הוא הפתיחה הקרובה של סניף 'רמי לוי' בקדימה.

 

הדבר הבולט לעין בממצאים הוא עדיין הפערים העצומים במחירי הפירות והירקות: אבטיח בסניף יש נתיבות עולה 0.80 ש"ח לקילו. לעומת זאת, במגה בעיר אודיטוריום חיפה נמצא האבטיח היקר ביותר: 6.99 ש"ח, פער של  774% אחוזים!

 

המחיר הממוצע ברשת מהזול ליקר

 

 

הסניפים הזולים והיקרים ביותר