המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2013

ארכיון כתבות 2013

תאריך: 01/12/2013

בדיקת סיירת המועצה לצרכנות: יש לנו מוביל חדש
אחרי חודשים ארוכים בהם סניף רמי לוי שלט ללא עוררין בטבלת סל הקניות הזול ביותר - המותג החדש של מגה - מגה YOU בראש העין חלף על פניו ומוצב כעת בראש הרשימה.

 


בשורה מצויינת לצרכנים בכלל ולתושי ראש העין בפרט. השבוע בדקנו אם מותג סניפי הדיסקאונט החדש שהשיקה רשת מגה באמת מביא עמו בשורה צרכנית לשוק. רשת מגה הודיעה על השקת רשת YOU החדשה והתחייבה שתציע בה את המחירים הנמוכים ביותר. הסניף הראשון של הרשת הושק באזור התעשייה פארק אפק בראש העין, ובשבועות הקרובים אמורים להיות מוסבים עוד סניפים שונים של מגה בול למותג החדש.

 

סיירת המועצה לצרכנות בדקה את המחירים בסניף הטרי וגם איך הושפעו המחירים ברשתות הסמוכות. סיירי המועצה בדקו סל של 40 מוצרים ומצאו שסניף מגה YOU החדש אכן היה הזול ביותר, במתחם הזה בפרט וגם בארץ בכלל. הסל עלה שם 433 ש"ח בלבד, שהם עשרה שקלים פחות מרמי לוי. סניף יינות ביתן היה יקר משתיהן, ושופרסל כבר גבתה כ-150שקלים יותר מ-YOU על אותם המוצרים.

 

עם זאת, יש לזכור: המחירים שתמצאו בסניף החדש לא מעידים על כלל רשת מגה. זה שבמגה YOU תשלמו מחיר נמוך לא מונע מהרשת לגבות על אותו הסל בסניפי מגה בול 521 שקלים בממוצע, ובמגה בעיר כ-532 בממוצע. בכך הרחיבה הרשת את הפער בין הסל הזול ביותר שהיא מציעה ליקר ביותר, והתייצבה בראש הרשימה הזו עם 28% אחוזים פער בין סניפים. אחריה רשת יש, עם 19% אחוזים הפרש  בין סל בסניף אחד לאחר, ואז שופרסל שלי עם 18% אחוז. ויקטורי היא האחידה ביותר, עם פער של 7% בין סניפים.

 

 

את הסל היקר ביותר מבין כ-300 סניפים שנבדקו השבוע מצאנו בטיב טעם בגבעתיים. בסך הכל יש לטיב טעם ארבעה סניפים ברשימה השחורה של היקרים ביותר, שופרסל שלי עם ארבעה סניפים, וגם מיסטר זול וסופר דיל בירושלים נמצאות ברשימה של המקומות שעליהם בשורת התחרות וירידת המחירים עדיין לא הגיעה.

 

רשימת עשרת הסניפים היקרים והזולים ביותר

 

 

נקודה נוספת שכדאי לשים אליה לב: הפער שגדל השבוע בין הסל הזול והיקר נובע מההוזלות החדות של מספר סניפים. מגה פתחה את סניף YOU החדש בהוזלה משמעותית (בהתייחס לסל המוצרים הנבדק). נשאלת השאלה האם הם יתמידו בכך לאורך זמן, גם לאחר שהלקוחות יתרגלו. הפתיחה של הסניף גררה כמובן הורדת מחירים בסניפים נוספים באזור. מחירי הפירות והירקות ממשיכים לשבור שיאי פערים. הקטגוריה משמשת כעוגן המביא צרכנים ורשתות מסוימות מוכרות במחירי הפסד על מנת למשוך את הקונים.

 

 

מנכ"ל המועצה לצרכנות, עו"ד אהוד פלג אמר בתגובה לממצאים: "תחרות חדשה מוזילה את המחירים באותו המתחם, ולכן מומלץ לצרכנים כאשר הם רואים שחקן חדש שמצטרף לשורת החנויות שהם רגילים למצוא באזור מסוים, לחפש גם את המחירים הזולים יותר. תהליך שינוי המותגים אצל מגה נעשה לאט ובשלבים ומבלבל את הצרכנים. צרכן לא תמיד יודע מה הוא ימצא מבחינת רמת מחירים, ולכן מומלץ לו מאוד לבדוק את המחירים בזמן אמיתי ולא להסתמך על הרגלי העבר".