המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2013

ארכיון כתבות 2013

תאריך: 14/11/2013

בדיקת סיירת המועצה לצרכנות: הפערים העצומים של רשת 'יש'
אם אתם תושבי בית שמש ויש לכם קרובי משפחה באר שבע בודאי תשמחו לשמוע שבאותה רשת בדיוק - רשת 'יש' של שופרסל, על אותו סל בדיוק אחד לאחד - תשלמו 100 ש"ח פחות מאשר קרוביכם בדרום. וכמה תשלמו על אותו סל באותה רשת בנתיבות? הרבה פחות

 


סיירת המועצה לצרכנות התמקדה השבוע ברשת 'יש' שמפעילה שופרסל בעיקר עבור הציבור החרדי ואמורה להיות זולה יותר מאשר סופרסל שלי ושופרסל דיל. 'יש' אמנם מככבת השבוע עם שני סניפים הזולים ביותר אך בממוצע היא כלל לא רשת זולה! ישנם סניפי 'יש' יקרים יותר מסניפים של מגה בעיר או שופרסל שלי. למשל, סל הקניות בבית שמש ברשת 'יש' עלה לנו כ-447 ש"ח, בנתיבות, באותה הרשת כאמור, הוא עלה לנו 452 ש"ח. אבל, מה קורה אם נוסעים מנתיבות לבאר שבע? אז התמונה כבר שונה לחלוטין. שם תשלמו על הסל כמעט 560 ש"ח. הבדל של מעל ל-100 ש"ח!

 

הדבר מחזק את המלצת המועצה לצרכנות כי בכל מקום יש לבחון את הסניף המשתלם ביותר, ללא קשר לאיזו רשת הוא שייך, ולא ללכת שולל אחרי המיתוג והיח"צנות של הרשתות.

 


עוד עולה מבדיקת סמ"ל השבוע כי הפער בין ממוצע הרשת הנמוך ביותר והגבוה ביותר עומד על 22%. הפער בין סל המוצרים הזול ביותר שנמצא ליקר ביותר (מקרב הסניפים שנבדקו) נשאר 39%, כ- 175 ₪.

 

את רשימת 'עשרת הסלים הזולים' פותחת רשת 'יש' של שופרסל עם שני סניפים (בית שמש ונתיבות) ואחריהן הרשת החרדית של שופרסל, 'יש חסד' בארות יצחק. סניף חרדי נוסף ברשימה הוא 'אושר עד', גם בבית שמש. רמי לוי, אמנם לא בשלושת הזולים ביותר, אך עם 6 סניפים ברשימה.

 

את רשימת 'עשרת הסלים היקרים' פותחת רשת 'שופרסל שלי', הסניף היקר ביותר הוא הסניף שלהם בהוד השרון, ובסך הכל לרשת 4 סניפים ברשימה. יחד איתה 'טיב טעם' גבעתיים, רמת גן ונחלת בנימין בתל אביב. בירושלים מצאנו 3 מהסניפים היקרים ביותר – מיסטר זול בכיכר דניה, קואופ הגבעה הצרפתית וסופרדיל בדרך בית לחם. שימו לב כי שופרסל מובילה הן בסניפים הזולים והן בסניפים היקרים.

 

רשימת הסניפים הזולים והיקרים ביותר

 

 

דירוג הרשתות לפי המחיר הממוצע בסניפים שנדגמו