המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2014

ארכיון כתבות 2014

תאריך: 24/02/2014

בדיקת סיירת המועצה לצרכנות: באילו רשתות כדאי לערוך קניות דרך אתר האינטרנט?
אם חשבתם שקניות בסופר תמיד משתלמות יותר מאתרי האינטרנט - לא כך הדבר. מסתבר שאם לוקחים בחשבון גם את עלות הנסיעה - יש מקרים שאתרי האינטרנט יהיו זולים יותר. הבדיקה המלאה לפניכם

 

 

עד היום חשבנו שכדי לחסוך בסופר, צריך לכתת רגליים ולהרחיק עד המתחמים הזולים לפעמים לעמוד שם בתור לקופה, אבל בדיקה של סיירת המועצה לצרכנות מגלה שאותו סל בדיוק יהיה לעיתים זול יותר אם תזמינו אותו דרך האינטרנט ולא תקנו בסניף הרגיל. אמנם יש כאלה שמעדיפים לעשות את הקניה השבועית מהבית, מבלי לעמוד בתור ולבזבז זמן יקר, ויש כאלה שמעדיפים להגיע לסניף ולבחור את המוצרים בעצמם. לצורך כך סיירי סמ"ל בדקו איזה מהם משתלם יותר כלכלית?

 

מבדיקת סל מוצרים זהה בסניפי הרשתות ובאתרי האינטרנט שלהן, עולה שבויקטורי וברמי לוי משתלם יותר להזמין מהבית, ואילו ביינות ביתן, שופרסל ומגה, לא. ברמי לוי מחיר המשלוח 25 שקלים. אבל המוצרים באתר זולים יותר. אם המחיר הממוצע של הסל בסניפים עמד על 530 שקלים, באינטרנט הוא עלה כ-50 שקלים פחות. ובתוספת דמי המשלוח, הוא עדיין זול יותר בכ-4 וחצי אחוזים מאשר בסניף. בויקטורי דמי המשלוח זהים וגם כאן המחיר הסופי באינטרנט, נמוך בכ-5 אחוזים מהמחיר בסניף. וגם חסכתם את התורים ואת הנסיעה.

 

ביינות ביתן שופרסל און ליין ומגה עלות הרכישה באתר כולל דמי משלוח גבוהה יותר ב-3 עד 5 אחוזים מהמחיר הממוצע של כל הסניפים. במיוחד מהרשתות הזולות שלהן כמו יו ויש חסד. אבל אם מחשבים את עלות הנסיעה לסניף עצמו, יכול להיות שבאינטרנט זה עדיין משתלם יותר.

 

השוואת מחיר הסל באתרי האינטרנט של החברות אל מול הסניפים

 

 

 

איפה היה הסל המשתלם ביותר השבוע? סיירת המועצה לצרכנות בדקה יותר מ-130 נקודות מכירה בכל רחבי הארץ. את הסל הזול ביותר מצאנו בסניף מגה YOU באשקלון, אחר כך
ויקטורי בבית שמש, ואז סניף יש באותה העיר. את הסלים היקרים ביותר מצאנו בסניפי טיב טעם בתל אביב רעננה ובאר שבע.

 

הפער בין הסל הזול ביותר ליקר ביותר עמד על 33 אחוזים, 177 שקלים שגבו במקום אחד יותר מאחר, על אותם המוצרים בדיוק. הפער בין הסל הזול והיקר בקרב הסניפים הנמצאים במתחמים ואזורי תעשיה עומד על 22%. עלות הסל הממוצעת, מקרב הסניפים העירוניים שנבדקו, הינה 614.27 ₪.

 

מבחינת הרשתות שנבדקו ניתן לראות כי למעט שני מקרים כל הסניפים הזולים ביותר של הרשתות השונות נמצאים מחוץ לגבולות 'חדרה – גדרה'. המצב הפוך בקרב הסניפים היקרים שמצאנו בכל רשת, שם רוב הסניפים נמצאים בטווח 'חדרה – גדרה'.

 

צביקה וושלר, סמנכ"ל המועצה הישראלית לצרכנות, הגיב לממצאים : יתרון של חלק מאתרי הקניות באינטרנט הוא מנגנון של הצעת מוצר חליפי, מה שיכול להוזיל לצרכן כמובן את המחיר. בכל רגע נתון באתרי הקניות אפשר לראות את המחיר הסופי, ובכך לשלוט בגובה הקניה ולהימנע מקניה אימפולסיבית. למעט שני סניפים רוב הסניפים הזולים ביותר נמצאים בפריפריה. באופן לא מפתיע רוב הסניפים היקרים ביותר נמצאים במרכז, או בערים הגדולות.

 

רשימת עשרת הסניפים הזולים והיקרים ביותר


 

דירוג הרשתות מהזולה ליקרה ביותר בממוצע