המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2013

ארכיון כתבות 2013

תאריך: 04/11/2013

ממצאי סיירת המועצה לצרכנות: סעו לריכוזים החרדיים
אם אתם גרים במרחק נסיעה מריכוזי חרדים או מרשתות המיועדות למגזר החרדי - כדאי להשקיע עוד כמה דקות נסיעה ולחסוך עשרות שקלים בסל השבועי. רק 4 ק"מ וחסכון של 83 ש"ח.

 


סיירת המועצה לצרכנות בחנה כ-330 סניפים של הרשתות השונות. את רשימת 'עשרת הסלים הזולים' פותח סניף יש בבית שמש, ואחריו שני סניפים של 'יש חסד', בארות יצחק ובני ברק. סניף חרדי נוסף – אושר עד בית שמש. רמי לוי עם 6 סניפים ברשימה. את רשימת 'עשרת הסלים היקרים' מובילה רשת 'שופרסל שלי' עם 7 סניפים. יחד איתה 'טיב טעם' נחלת בנימין ו'סופר באבא' ישעיהו בתל אביב, ומיסטר זול בפלמ"ח ירושלים. הפער בין הסל היקר ביותר לזול ביותר היה 39%, כלומר שעל אותם המוצרים בדיוק רשת אחת גובה 175 שקלים יותר מאשר השנייה.

 

בחישוב ממוצע של עלות הסל, ולמרות מלחמות המחירים בכמה ערים בין רשתות השיווק הגדולות, הרשתות החרדיות מובילות מבחינת המחירים הנמוכים. הציבור החרדי מוכיח פעם אחרי פעם שיש לו תודעה צרכנית גבוהה מאוד. משפחה שתמיר את הקנייה השבועית הגדולה אל הרשתות החרדיות יכולה לחסוך עשרות שקלים בחישוב שבועי ומאות שקלים בחישוב חודשי.

 

עוד עולה מהבדיקה השבועית כי לא מעט אנשים בוחרים לעשות את הקנייה השבועית הגדולה שלהם ברשת השיווק הקרובה ביותר לבית. אבל לפעמים הנסיעה לסניף מוזל גדול של רשת אחרת שווה את המחיר.

 

קחו לדוגמה את סניף "יש חסד" בבארות יצחק, 4 ק"מ מסניף "שופרסל דיל" ביהוד. ההפרש ביניהם בסל של 40 מוצרים שבדקנו עמד על 83 שקלים. סניף של יש חסד נמצא גם בבני ברק, 3 ק"מ מ"שופרסל שלי" בגבעתיים. הפער שם 141 שקלים. פערי המחירים היום כל כך גדולים שבהחלט משתלם לפעמים לנסוע עוד 5 דקות לסניף רחוק יותר. בהשקעה מאוד מאוד זולה יחסית של עוד 7 שקלים לליטר, אנחנו חוסכים עשרות שקלים במחיר הקנייה השבועית.

 

עשרת הסניפים הזולים והיקרים ביותר

 

 

ממוצע עלות הסל בחלוקה לרשתות