המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2015

ארכיון כתבות 2015

תאריך: 19/04/2015

בדיקה מיוחדת ליום העצמאות: איפה תמצאו את סל ה-על האש הזול ביותר?
סיירי המועצה לצרכנות יצאו לבדוק השבוע סל קניות מיוחד ליום העצמאות הכולל מבחר גדול של בשרים ושאר ציוד ל-על האש הידוע והמוכר. כל הממצאים והתוצאות


 

יום העצמאות בפתח והמוני בית ישראל ינפנף במנגלים בפארקים ובגנים ויפתחו שולחן לכל המשפחה. לצורך כך קיבלה סיירת המועצה לצרכנות השבוע משימה מיוחדת: לבדוק את מחירם של המוצרים אותם אנו קונים בעיקר ביום העצמאות המתאימים לפיקניק ולסעודה לכל המשפחה.


סל המוצרים המיוחד ליום העצמאות כלל: בירה במארז, המבורגר, זיתים ירוקים, חומוס אחלה, חזה עוף טרי, יין אדום של סגל, כנפי עוף, כרעיים עוף טרי, מרשמלו, נקניקיות וינר זוגלובק 500 גרם, סלט כרוב אדום, פחמים, פיתות, קבב, קוקה קולה, קטשופ אסם 750 גרם.

 

בתואר הרשת הזולה ביותר זוכה הפעם רשת יינות ביתן, שלרוב לא מככבת בראש הדירוג. קצת אחריה נמצאת רשת יו, אחריהם רמי לוי ואז שופרסל דיל, קואופ שופ ואושר עד. הכי יקרה מבין הרשתות הלא שכונתיות הייתה רשת ויקטורי.

 

במחיר המוצרים שנבדקו חלה ירידה של עד 15 אחוזים לעומת השנה שעברה. לפני שאתם מכניסים מוצר לעגלה, תחשבו טוב אם המחיר משתלם. על מארז בירה, למשל, אפשר לשלם 29 שקלים (ברשת יוחננוף) ובמקום אחר תשלמו 40 ש"ח (ברשת ויקטורי). חזה עוף שנמכר במקום אחד ב 24- שקלים (ברשת YOU) נמכר במקום אחדב-32 שקלים (שופרסל שלי).

 

וגם עם המבצעים לחג כדאי להיזהר. למשל בסניפי YOU המחיר הנמוך מותנה בדרך כלל ברכישת מינימום של 200 שקלים, לא כולל המוצר עצמו.

 


עו"ד אהוד פלג, מנכ"ל המועצה הישראלית לצרכנות : "סל המוצרים ליום העצמאות ברשתות השיווק הוזל לעומת השנה שעברה. הדבר קרה כי הצרכנים הגיבו בהפחתת צריכה על יוקר המחיה, וזה הוריד את המחירים. ראינו פעם נוספת שמעט משמעת צרכנית מצליחה להטות את כללי ההיצע והביקוש לטובת הצרכנים. הרשתות משחקות עם תנאי המבצעים, עם התאריכים ועם הכמויות. לצרכנים אני אומר: אל תתבלבלו ותקנו רק על פי הצורך. לרשתות אני מזכיר שהגינות פירושה לתת מידע בר השוואה לצרכן".

 

לצפיה בכתבה מתוך תוכנית חסכון

 

 

הבדיקה השבועית

 

השבוע בדקנו סל של 49 מוצרים שונים, ב- 135 סניפים שונים ברחבי הארץ. חשוב לציין: כרטיסי חבר/מועדון אינם נלקחים בחשבון. מבצעים מותנים נלקחים בחשבון עד סכום של 200 ₪. מבצעים אחרים וכרטיסים אלו עשויים להשפיע על המחיר הסופי בקופה.


 
הפער בין הסל הזול ביותר שנמצא ליקר ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו, עומד על 146₪, פער של 28% בין הסניפים השונים. הפער בין ממוצע הרשת הזולה ביותר ליקרה ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו, עומד על כ- 20%.

 

טבלת עשרת הסניפים הזולים כוללת את סניפי רמי לוי ו- YOU, ובאופן מפתיע את סניף כרמיאל של יינות ביתן – הסניף הזול ביותר שמצאנו השבוע (מקרב הסניפים שנבדקו לגבי סל המוצרים הנבדק). בטבלת עשרת הסניפים היקרים מצאנו את חצי חינם, מגה בול, סטופ מרקט, שופרסל שלי, מגה בעיר, שפע שוק וזול בשפע.

 

נקודות לתשומת לב: כרמיאל עדיין מקום מעולה לערוך בו קניות. השבוע אנו מוצאים שסניף יינות ביתן בעיר הינו הסניף הזול ביותר מקרב 135 הסניפים שנבדקו. העובדה שהסניף יצא זול יותר מסניפי YOU ורמי לוי מעידה על עוצמת התחרות בעיר. בית שמש לעומת זאת יקרה באופן לא ברור. זו אינה עיר במעמד כלכלי גבוה בכל זאת אנו מוצאים שם את הסניפים היקרים ביותר של רשתות אושר עד ויש חסד.


 

לרשימת הסניפים המלאה והמוצרים שנסרקו השבוע לחצו כאן

 

 

לדירוג הרשתות לפי המחיר הממוצע בסניפים לחצו כאן

 

 

היכנסו לבדוק בעצמכם היכן הסל הזול ביותר באיזור מגוריכם. לכניסה למנוע השוואת המחירים לחצו כאן

 

 

להרשמה לשירות סמ"ל - קבלת רשימת הסופרים הזולים ישירות למייל לחצו כאן