המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2014

ארכיון כתבות 2014

תאריך: 29/06/2014

בדיקת סיירת המועצה לצרכנות: האם משתלם לרכוש מותגים?
עד כמה אנחנו משלמים יותר על מוצרים ממותגים? סיירי המועצה לצרכנות בדקו סל של ארבעה מוצרים, שמן קנולה, זיתים ירוקים, אורז פרסי ופסטה, פעם אחת כשהסל מורכב כולו רק ממוצרים ממותגים ופעם השנייה כשהוא מורכב ממחירי המינימום. התוצאות לפניכם

 

 

כשמדברים על יוקר המחיה והמחירים הגבוהים של מוצרי המזון בסוף הכל מתחיל ונגמר בשקלים הקטנים, כל מוצר עולה קצת יותר ובסך הכל אנחנו משלמים בקופה עשרות שקלים יותר. אבל זה עובד גם הפוך, אם כל בחירה של מוצר נעשה חכם ונחסוך כמה שקלים בסופו של דבר בקופה נוכל לחסוך לא מעט כסף , ובדרך אפילו לאלץ את החברות להוריד מחירים.

 

סיירי המועצה לצרכנות בדקו סל של ארבעה מוצרים, שמן קנולה, זיתים ירוקים, אורז פרסי ופסטה, פעם אחת כשהסל מורכב כולו רק ממוצרים ממותגים ולכן גם יקרים, ובפעם השנייה כשהוא מורכב ממחירי המינימום שמצאנו. בחישוב הסופי ההפרש בקופה רק עבור ארבעת המוצרים האלה עמד על לא פחות מ- 40 שקלים. כלומר בקנייה שבועית של מוצרים רבים אפשר לחסוך מאות שקלים. למשל ברשת יינות ביתן הפער בפסטה יבשה על המדף מגיע לכמעט 250% , אגב את ההבדל בין שני המוצרים סביר שאפילו לא תרגישו.

 

המסקנות מהממצאים מוכיחות שוב כי חובה להשוות מחירים ואין טעם להישאר נאמנים למותג זה או אחר. אנו רואים כי קיימים פערים גדולים מאוד בין המותגים השונים בסניף. המותגים הזולים יותר יוצגו בד"כ במקום פחות בולט לעין.

 

ובאיזה סניף מצאנו השבוע את הסל הכללי המשתלם ביותר. אם אתם גרים באשדוד או באזור כדאי לכם לקנות בסניף ברובע ד' כי הוא יצא הסניף הזול ביותר בארץ. אגב באותה העיר נמצא גם הסניף השני הכי יקר בארץ שופרסל שלי ברובע י"א. את הסל היקר ביותר מצאנו השבוע בסניף של שופרסל שלי בנתניה.

 

עו"ד אהוד פלג, המועצה לצרכנות : מוצרים זהים שמיוצרים ע"י אותו יצרן נמכרים לעיתים תחת שמות שונים ובמחירים שונים. הצרכן יכול לגלות את זה בקלות ע"י בדיקת שם היצרן על תווית המוצר ולבחור במוצר הזול ביותר שלא אותו היצרן ממש. סניף שופרסל שלי זיו בחיפה היה אחד הסניפים היקרים ביותר בחיפה, וראש העיר יונה יהב דרש ממנו להוריד מחירים. בבדיקה שערכה סיירת המועצה לצרכנות השבוע, הסניף הזה נמצא אחד הסניפים הזולים ביותר בישראל, מה שמראה שלמעורבות של ראשי ערים במאבק נגד יוקר המחיה יש השפעה רבה, ואנחנו קוראים לראש ערים נוספים להצטרף למאבק הזה.

 

מחירי מינימום ומקסימום של ארבעת המוצרים שנבדקו

 

 

דוגמא למחירי מינימום ומקסימום של אורז פרסי בכל הרשתות 

 

 

 

 

להרשמה לשירות סמ"ל - קבלת רשימת הסופרים הזולים ישירות למייל לחצו כאן