המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2016

ארכיון כתבות 2016

תאריך: 27/11/2016

בדיקת המועצה לצרכנות: היכן משתלם לרכוש שפתונים ליובש השפתיים?
החורף הגיע, מה שגורם אצל מרבית האנשים ליובש בשפתיים. לצורך כך ערכו סיירי המועצה לצרכנות בדיקה מיוחדת: האם להעדיף את הפארמים או את רשתות השיווק?

סושי


לאחרונה הגיעו אל המועצה לצרכנות פניות של צרכנים לבדוק את מחירי השפתונים נגד יובש בשפתיים. כידוע, בחודשי החורף המוצרים הללו מבוקשים במיוחד ורשתות הפארמים והשיווק מודעות לזה היטב. לצורך כך שלחנו את סיירי המועצה לצרכנות לבצע בדיקה בנוגע למחירי השפתונים. השתמשנו במאגר הנתונים של פרייסז עבור רשתות השיווק ולקחנו סניף אקראי של רשת סופר פארם ברח' קרבילך בת"א, רק לצורך השוואה. לא מדובר במדגם מייצג. הבדיקה נערכה ב-27-28 בנובמבר 2016.

 

המותגים שנבדקו היו: שפתון מייבלין, שפתון מויסטיק, שפתון לאביוס, שפתון בסט, שפתון לבלו ושפתון בליסטקס. את רשימת המוצרים ניתן למצוא בטבלה המצורפת.

 

כפי שניתן להתרשם, בשפתון כחול לבלו 4.8 גרם, אותו ניתן למצוא בכל הרשתות והפארמים, קיים פער בין הזול ביותר (9.90 ש"ח בחצי חינם ומחסני להב) לבין היקר ביותר - 14.10 ש"ח בשופרסל דיל. המחיר הממוצע של מוצר זה עומד על 12.16 ש"ח.

 

שפתון בליטקס נמכר בסופר פארם אותו דגמנו נמכר ב-19.90 ש"ח לעומת 9.80 ש"ח בלבד בשופרסל דיל. עם זאת, בשאר המוצרים, שופרסל דיל אינה הרשת הזולה ביותר וניתן למצוא מוצרים זהים במחירים זולים יותר ברשתות אחרות.

 

הנתונים המלאים בטבלה שלפניכם