המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2014

ארכיון כתבות 2014

תאריך: 26/01/2014

בדיקת סיירת הצמועצה לצרכנות: 50 ש"ח חסכון ב-5 דקות הליכה בלבד
סיירי המועצה לצרכנות מצאו פער של 50 שקלים על אותו סל בדיוק בין שני סופרים הממוקמים פחות מ-5 דקות הליכה אחת מהשני. שופרסל יש בית שמש הוא הסל הזול ביותר השבוע. טיב טעם החשמונאים ת"א - היקר ביותר

 

 

סיירת המועצה לצרכנות התמקדה השבוע בתוך הערים - איך זה יכול להיות שבאותה עיר, בסניפים השונים, ישנם לפעמים פערים שמגיעים לעשרות שקלים. מבחן הסל. גם בקטגוריה הזו יש פערים משמעותיים בין סניף לסניף של עשרות שקלים, שימו לב, אפילו לפעמים כשמדובר בסניפים באותו הרחוב בדיוק. לדוגמה, רחוב אבן גבירול בתל אביב. במגה בעיר, אבן גבירול 30, סל קבוע של 42 מוצרים עלה 550 שקלים. בסופר בבא באותו הרחוב, אותו הסל בדיוק עלה יותר, ולא רחוק משם, אבן גבירול, 64, סניף טיב טעם מכר את אותם המוצרים בדיוק כבר ב-596 שקלים. כך שהליכה של כמה דקות ספורות הייתה יכולה לחסוך לנו כחמישים שקלים. וגם בתוך העיר עצמה יש פערים. בכפר סבא ההפרש בין ויקטורי לשופרסל שלי בוייצמן למשל, הגיע ל-13%, ובבאר שבע, סניף שופרסל שלי ביעלים מכר את הסל ב-536 שקלים, ואותו הסל בדיוק עלה בטיב טעם 613 שקלים.

 

אז מהו הסניף העירוני הזול ביותר? מבין עשרות סניפים שבדקה סיירת המועצה לצרכנות, הזוכה השבוע הוא סניף יש מבית שופרסל בבית שמש. אבל אל תסיקו מכך מסקנות על שאר הסניפים, כי יש היא לא הרשת העירונית הכי זולה. מהבדיקה עולה שויקטורי היא המשתלמת ביותר בממוצע, ואכן שלושת הסניפים הבאים ברשימה הם שלה, באשקלון, בית שמש וכפר סבא. ארבעת הסלים היקרים ביותר בארץ היו של רשת טיב טעם. הכי יקר היה ברחוב החשמונאים בתל אביב. טיב טעם, אגב, גם יצאה הרשת שגובה מאיתנו הכי הרבה כסף בממוצע מבין העירוניות.

 

מנכ"ל המועצה לצרכנות עו"ד אהוד פלג הגיב לממצאים: "הפער בין הסל הזול ביותר והיקר ביותר השבוע על אותם מוצרים ממש יכול להגיע לכמעט שלושים אחוזים, כמעט מאה חמישים שקלים על אותה הקנייה. ולכן, עירנות צרכנית והשוואת מחירים יכולים להוזיל מאוד את מחיר הקניות. כנראה שיש כאלה שמשלמים את אותה הארנונה, את אותה השכירות, את אותם דמי הובלה, ובכל זאת רוצים להרוויח על גב הצרכנים. הצרכנים צריכים לתגמל אותם בהתאם ולהשיב להם כגמולם".

 

להרשמה לשירות - קבלת תוצאות השוואת המחירים אליכם למייל מידי שבוע  לחצו כאן

 

רשימת הסניפים היקרים והזולים ביותר

 

 

ממוצע המחירים לרשת