המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2015

ארכיון כתבות 2015

תאריך: 20/12/2015

בדיקת המועצה לצרכנות: פערים גדולים במחיר הירקות והפירות בין הרשתות
סיירי המועצה לצרכנות מצאו פערים של מאות אחוזים במחירי העגבניות והמלפפונים בין הסניפים השונים של אותה רשת. וגם: כמה מוצרים שפג תוקפם מצאו הסיירים וגם: הסניפים הזולים והיקרים בישראל

 פירות וירקות נחשבים כמוצרי עוגן המושכים לסניף לקוחות. בשנים האחרונות אף רואים כי המחיר ברשתות הרבה פעמים נמוך יותר מאשר בשווקים בשל מבצעים מיוחדים ומכירה בהפסד. בארץ רשתות רבות נוהגות למכור מידי פעם מוצרים במחיר הפסד על מנת למשוך אליהן לקוחות אך במדינות רבות אחרות מדיניות זו אינה חוקית כלל.

 

אנו רואים בטבלה כי המחיר בין הסניפים השונים של הרשתות אינו אחיד. בולטת בעניין זה היא רשת יינות ביתן אשר הפער של מחירי העגבניות והמלפפונים בין הסניפים השונים שלה מגיע למאות רבות של אחוזים!! זה נובע מכך כי ישנם סניפים ברשת שיש בהם מבצעים  של קילו מלפפונים/עגבניות ב- 0.90 אגורות בלבד, מחיר הפסד לכל דבר.

 

בפלפל אדום נמצא פער מקסימלי של 241% ובגזר נמצא פער מקסימלי של 188%. גם באבוקדו מצאו הסיירים פער של 154% ופער של 137% במחירי תפוח האדמה. הפרי היחיד בו כמעט ואין הבדלים היה תפוח עץ מזן סמית. שם נמצא פער מקסימלי של 62% בלבד בסניף מחסני השוק.

 

לצפיה בטבלת הבדיקה המלאה לחצו כאן >>

 

בדיקת תפוגה של מוצרים

 

ערכנו בדיקה מיוחדת של תאריכי תפוגה במוצרים מצוננים וקפואים. רובנו סומכים על הרשת שתציב על המדף רק מוצר תקין ובר תוקף אך זו עדיין אחריותו של הצרכן לבצע את הבדיקה הסופית.

 

המוצרים שנבדקו הם: ביצים רגילות (בפיקוח) 12 יחידות, לחם פרוס אחיד 750 גרם ( אנג'ל/ברמן), קוטג' תנובה 5% , 250 גרם, חלב טרה בקרטון , 3% , 1 ליטר, חלב תנובה בשקית, 3%, 1 ליטר, גבינה לבנה "סקי",שטראוס,5%, 250 גרם, המבורגר אמיתי , טיבון ויל,400 גרם, 4 יחידות, כרוב אדום במיונז, אחלה, 500 גרם, חומוס מסעדה, צבר, 700 גרם, מילקי בטעם שוקולד, שטראוס, 170 מ"ל, מיץ פרימור סחוט טרי 2 ליטר.

 

לשמחתנו המצב טוב מאוד. נתקלנו במעט מאוד מקרים של מוצרים פגי תוקף. עדיין דורש תשומת לב כמובן! את הנתונים המלאים ניתן גם כן לראות בטבלה המצורפת.

 

 

לצפיה בכתבה מתוך תוכנית חסכון

 

 

הבדיקה השבועית


השבוע בדקנו סל של 41 מוצרים שונים שנבדקו ב- 86 סניפים הפזורים ברחבי הארץ. חשוב לציין: כרטיסי חבר/מועדון אינם נלקחים בחשבון. מבצעים מותנים נלקחים בחשבון עד סכום של 200 ₪. מבצעים אחרים וכרטיסים אלו עשויים להשפיע על המחיר הסופי בקופה.

 

הפער בין הסל הזול ביותר שנמצא ליקר ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו עומד על כ-40% , פער של  כ-200  ₪ בין הסניפים השונים עבור אותם המוצרים. הפער בין ממוצע הרשת הזולה ביותר ליקרה ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו, עומד על כ- 24.5%.

 

בראש רשימת עשרת הסניפים הזולים השבוע נמצא סניף רמי לוי בנהריה.  רמי לוי מכניס שישה סניפים לעשירייה הפותחת השבוע ואליו מצטרפות שופרסל דיל עם שני סניפים ויינות ביתן ומחסני השוק עם סניף אחד כל אחת. ברשימת עשרת הסניפים היקרים השבוע יש כמו תמיד סניפים ממגוון רשתות רחב למדי כמו טיב טעם, הכי זול , סופר אחים לבקוביץ, שופרסל יש , מחסני מזון וקואופ.

 

רמי לוי עדיין נותר ללא תחרות בעשיריית הזולים אך בסך הכל הרשימה השבוע מגוונת יותר. שימו לב כי שלושה סניפים ברשימה זו הם מאשדוד. חשוב לציין כי הסניף היקר ביותר השבוע אינו שייך לרשת חזרה ולכן לא נהנה מתנאי אשראי וכוח מיקוח גדול מול הספקים.

 


 

לרשימת הסניפים המלאה והמוצרים שנסרקו השבוע לחצו כאן

 

 

לדירוג הרשתות לפי המחיר הממוצע בסניפים לחצו כאן

 

 

היכנסו לבדוק בעצמכם היכן הסל הזול ביותר באיזור מגוריכם. לכניסה למנוע השוואת המחירים לחצו כאן

 

 

להרשמה לשירות סמ"ל - קבלת רשימת הסופרים הזולים ישירות למייל לחצו כאן