המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2015

ארכיון כתבות 2015

תאריך: 18/10/2015

בדיקת המועצה לצרכנות: כיצד משפיעה תופעת "אחרי החגים" אצל הרשתות
סיירי המועצה לצרכנות בדקו ומצאו: אצל מרבית הרשתות היתה עליה במחירים לעומת המחירים בתקופת החגים והמבצעים. השיאנית בפער: רשת YOU. וגם: הבדיקה השבועית - הסניפים הזולים והיקרים ביותר בישראל

 


 


"אחרי החגים" כבר כאן וזה הזמן הטוב ביותר לבדוק האם רשתות השיווק העלו את המחירים לאחר כל מבצעי החגים למינהם, ואם כן, וסביר להניח שכן, בכמה העלו. כולנו מכירים את התופעה של עליית מחירים זוחלת לפני החגים, מבצעים גדולים, ועלייה חדה לאחר החגים.

 

לצורך כך בדקו הסיירים סל של 39 מוצרים שונים שנבדקו ב- 95 סניפים הפזורים ברחבי הארץ. חשוב לציין: כרטיסי חבר/מועדון אינם נלקחים בחשבון. מבצעים מותנים נלקחים בחשבון עד סכום של 200 ₪. מבצעים אחרים וכרטיסים אלו עשויים להשפיע על המחיר הסופי בקופה.

 

השנה, באותה תקופה, גם התבשרנו על הורדת המע"מ באחוז. בדקנו כיצד התנהגו מחירי הסל שלנו בתקופה הזו. לקחנו שלוש נקודות זמן: 17-18/08 לפני תחילת מבצעי החג, 7-8/09 ממש לפני החגים בעיצומם של המבצעים, והבדיקה של השבוע שהתקיימה בתאריכים 12-13/10.

 

אם חשבנו שהורדת המע"מ תתבטא בסל המוצרים הצנוע של סמ"ל אז התבדנו: בממוצע כללי עולה כי המחירים עלו מאוגוסט לאוקטובר ב-5% עבור אותם המוצרים. עלייה משמעותית ביותר בתקופה מאוד קצרה. העלייה הגדולה ביותר נמצאה בפורמט YOU של מגה, 12%. לעומתה, סופר דבאח דווקא הוזילה מחירים באותה תקופה ב 3%.

 


 

הפער בין הסל הזול ביותר שנמצא ליקר ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו, עומד על 28% , פער של כ- 140₪ בין הסניפים השונים עבור אותם המוצרים. הפער בין ממוצע הרשת הזולה ביותר ליקרה ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו, עומד על 16.5%.

 

ברשימת עשרת הסניפים הזולים השבוע שליטה של רמי לוי עם 7 סניפים. עוד ברשימה, שני סניפים של יינות ביתן וסניף סופר דבאח בעין המפרץ. הרשימה כמעט זהה לבדיקה שערכנו לפני החג. ברשימת עשרת סניפים היקרים השבוע כתמיד השמות המוכרים. אני מציין שוב, מאחר וזה חשוב, הרשתות הקטנות והפרטיות המופיעות תדיר ברשימה זו סובלות מתנאי אשראי ומיקוח הרבה פחות טובים מאלו שיש לרשתות הגדולות.

 

רשת YOU של מגה עומדת במקום הרביעי השבוע בממוצע רשתי. היא עדיין רשת זולה, אין ספק, אך מתקשה לחזור לרמות המחירים הקודמות. אושר עד ויינות ביתן מוכיחות כי הן עדיין נותנות "פייט" רציני לרשת רמי לוי שיווק השקמה, ובאזורים מסויימים הן אף זולות יותר. הסניף שפתח את רשימת הסניפים הזולים לפני החגים, סניף סופר דבאח בצומת עין המפרץ, מגיע השבוע למקום השלישי והמכובד בדירוג.

 


 

זרקור אל העיר מודיעין

 

אנו מפנים השבוע זרקור לעיר מודיעין בעקבות הכניסה לא מזמן של רשת שוק העיר. הגרף מעניין: למרות שפתיחת סניף חדש בדרך כלל מלווה במחירים נמוכים במיוחד, אנו רואים שהסניף מתברג באמצע הטבלה. עוד מעניין לראות כי יינות ביתן זולה בהרבה מרמי לוי בעיר. הרשת בהחלט נותנת "פייט" ולתושבי מודיעין יש מבחר סניפים ברמות מחיר וסגנון לבחור מתוכם.

 


 

לרשימת הסניפים המלאה והמוצרים שנסרקו השבוע לחצו כאן

 

 

לדירוג הרשתות לפי המחיר הממוצע בסניפים לחצו כאן

 

 

היכנסו לבדוק בעצמכם היכן הסל הזול ביותר באיזור מגוריכם. לכניסה למנוע השוואת המחירים לחצו כאן

 

 

להרשמה לשירות סמ"ל - קבלת רשימת הסופרים הזולים ישירות למייל לחצו כאן