המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2015

ארכיון כתבות 2015

תאריך: 09/08/2015

בדיקת המועצה לצרכנות: האם יותר משתלם לקנות מוצרי פארם ברשתות השיווק?
סיירי המועצה לצרכנות בדקו האם אפשר לוותר על חנויות הפארם ולקנות משחת שיניים, שמפו, מוצרי כביסה וניקיון ברשתות השיווק? התוצאות מפתיעות. וגם: הבדיקה השבועית - הסניפים הזולים והיקרים בישראל

 


 

האם כשאתם מעוניינים לקנות משחת שיניים או דאודורנט או מוצרי ניקוי הבחירה הראשונה שלכם היא תמיד חנויות הפארם? השבוע בדקנו את רשתות השיווק מול רשתות הפארם. מההשוואה, שערכה סיירת המועצה לצרכנות, עולה שברוב הפעמים רשתות הפארם יקרות יותר, אבל לא תמיד. ואם תרכשו באמצעות קופונים או כרטיס מועדון, תוזילו משמעותית את הקנייה.

 

המוצרים שבדקנו היו: דאודורנט אקס Axe ספריי גוף לגבר, אריזת 6 חטיפי אנרג'י דגנים, ג'ל כביסה קולון 101, חטיף במבה , חטיף שוקולד פסק זמן, טבלת שוקולד חלב עלית , משחת שיניים אקוהפרש מלבינה, משחת שיניים סנסודיין, מגבות נייר ניקול, רדיד אלומיניום ניקול, שלישיית סבון ידיים כיף,  סנו קליר נוזל רב תכליתי לניקוי ולהברקה, סנו ריצפז פרש , תחליב רחצה Crema, שמפו וג'ל רחצה Crema, שמפו Dove, שמפו H&S הד אנד שולדרס, שמפו הוואי לשיער יבש, שמפו נקה 7 לשיער רגיל  ותחליב הגנה לילדים ד"ר פישר.

 

כך, למשל, דאודורנט אקס לגברים עולה בסופר פארם בלי הנחות 28 שקלים, באושר עד זה עלה 10 שקלים, פער של 180 אחוזים. במשחת שיניים של אקווה פרש, הפער לרעת הפארמים עולה. יש בשכונה מוכרת ב-5 שקלים, סופר פארם ב-15 ש"ח. פי 3. מנגד, תחליב הגנה לילדים של דוקטור פישר דווקא היה הכי זול בניו פארם, מכל המקומות שבדקנו, 35 שקלים. בסופר פארם הוא עולה 70, ואם תקנו אותו ברגע האחרון בטיב טעם, כבר תשלמו לא פחות מ -80 שקלים.

 

לסיכום, בניגוד לדעה הרווחת , לא תמיד יותר יקר בפארמים. אמנם , נכון שבדרך כלל אותו מוצר בפארמים השונים יהיה יקר יותר מאשר ברשתות השיווק אבל יש לקחת בחשבון שבפארמים ניתן להשתמש פעמים רבות בקופונים מיוחדים אשר מוזילים משמעותית את המחירים. לכן , יש לבצע קנייה בחוכמה וכאשר אפשר להשתמש במבצעים ובקופונים שמורידים את המחירים. 

 

לצפיה בטבלת ההשוואה המלאה לחצו כאן >>

 

 

לצפייה בכתבה מתוך תוכנית חסכון

 

 

הבדיקה השבועית

 

השבוע בדקנו סל של 41 מוצרים שונים ב- 95 סניפים הפזורים ברחבי הארץ. חשוב לציין: כרטיסי חבר/מועדון אינם נלקחים בחשבון. מבצעים מותנים נלקחים בחשבון עד סכום של 200 ₪. מבצעים אחרים וכרטיסים אלו עשויים להשפיע על המחיר הסופי בקופה.


הפער בין הסל הזול ביותר שנמצא ליקר ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו, עומד על 31% , פער של 156 ₪ בין הסניפים השונים עבור אותם המוצרים. הפער בין ממוצע הרשת הזולה ביותר ליקרה ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו, עומד על כ- 23%.

 

ברשימת עשרת הסניפים הזולים השבוע אנו רואים שליטה של רמי לוי שמחזיק בשבעת המקומות הראשונים. שופרסל דיל מכניסה עוד שני סניפים לרשימה ויינות ביתן סניף נוסף. ברשימת עשרת סניפים היקרים השבוע יש מגוון שכולל את טיב טעם , מחסני להב, יש בשכונה, הכי זול ושופרסל שלי.

 

אחרי תקופה ארוכה שזה לא קרה , שופרסל דיל יוצאת זולה יותר בממוצע הרשתי ממגה YOU  (למרות שמדובר רק על שקל אחד הבדל) מעבר לכך, אף סניף של YOU לא נכנס לרשימת עשרת הסניפים הזולים ביותר. מרבית הסניפים היקרים ביותר נמצאים בערים הגדולות ביותר : חיפה , ת"א , ירושלים ,ראשל"צ ובאר שבע.

 

שימו לב לאשדוד: האם ישנה מלחמת מחירים פנים עירונית? גם שופרסל שלי רובע יא אשדוד וגם מגה בעיר רובע יב אשדוד יצאו השבוע הזולות ביותר מבין סניפי תת הרשת שלהן שנבדקו השבוע. ושימו לב לתוצאות אצל רמי לוי : הסניף הכי זול ברשת מאלו שנבדקו השבוע הוא בקדימה. ואיפה הכי יקר? בקרית שמונה! 

 


 

לרשימת הסניפים המלאה והמוצרים שנסרקו השבוע לחצו כאן

 

 

לדירוג הרשתות לפי המחיר הממוצע בסניפים לחצו כאן

 

 

היכנסו לבדוק בעצמכם היכן הסל הזול ביותר באיזור מגוריכם. לכניסה למנוע השוואת המחירים לחצו כאן

 

 

להרשמה לשירות סמ"ל - קבלת רשימת הסופרים הזולים ישירות למייל לחצו כאן