המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2015

ארכיון כתבות 2015

תאריך: 02/08/2015

בדיקת המועצה לצרכנות: אילו רשתות יצאו הכי זולות בסל הצללים?
גם השבוע ערכנו הפתעה לרשתות השיווק וסיירי המועצה לצרכנות בדקו סל שונה מהסל הקבוע, ללא ידיעת הרשתות. התוצאה: רמי לוי הזולה ביותר, יוחננוף מפתיעה לטובה ומתברגת למקום השני בצוותא עם רשת YOU

 


 

השבוע אנו מגישים לכם סל צללים - זהו סל שרשתות השיווק אינו יודעות עליו.

 

המוצרים שבדקנו השבוע הם: אבקת מרק טעם עוף אסם, איקרה ביתית דלידג, אריסה ביתית תבליני ביטון יוחאי, בייגלה טבעות עם שומשום, בירה רד טובורג, בפלות מצופים שוקולד חלב עלית, בצל ירוק, בצל סגול, בצק עלים צרפתי מעדנות, גבינת עיזים פרומעז קולאז', חציל קלוי על האש, חרדל דיז'ון עם גרגירים, טחינה בלאדי רפי כהן צבר, כרוב אדום, כרוב אדום במיונז אחלה, כרוב לבן, מארז פסטרמה, מים מינרלים אקווה נובה, מים מינרלים מי עדן, מלפפונים בחומץ בית השיטה, מעדן שוקולד חלב YOLO, משקה סויה תנובה, סלק, סנובון לאסלה סנו, פוליווקס לניקוי רצפות סנו, פריכונים בדבש מאורז מלא, קטשופ אסם 750 גרם, קרקר לחמית חיטה מלאה אסם, שום כתוש דורות, שוקולית עלית, שמפו נקה 7, שניצל מן הצומח זוגלובק, שניצל עוף מאמא עוף, תה ארל גריי ויסוצקי תרד מדליונים סנפרוסט.

 

הסל הנ"ל נבדק ב- 94 סניפים הפזורים ברחבי הארץ. חשוב לציין: כרטיסי חבר/מועדון אינם נלקחים בחשבון. מבצעים מותנים נלקחים בחשבון עד סכום של 200 ₪. מבצעים אחרים וכרטיסים אלו עשויים להשפיע על המחיר הסופי בקופה.

 

השבוע החלטנו לערוך את בדיקת סל הצללים על כל הסניפים ולא להסתפק במדגם על מנת לקבל תמונה מלאה יותר. אין הרבה הפתעות: רמי לוי מובילה את הטבלה כתמיד ויוחננוף יצאה זולה יותר בממוצע רשתי מבדרך כלל.

 

הפער בין הסל הזול ביותר שנמצא ליקר ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו, עומד על 25% , פער של 125₪ בין הסניפים השונים עבור אותם המוצרים. הפער בין ממוצע הרשת הזולה ביותר ליקרה ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו, עומד על כ- 17%.

 

יפה לראות כי הפער בין ששת הסניפים הזולים עומד על פחות מ- 10 ₪. כמו כן, בממוצע רשתי יוחננוף ו- YOU חולקות את המקום השני ואושר-עד ויינות-ביתן חולקות את המקום השלישי. שלושה סניפים מהזולים השבוע נמצאים בבאר שבע. מצד שני, חמישה מהסניפים היקרים ביותר נמצאים בחיפה והקריות.

 

שימו לב לתופעה מעניינת באיזור חיפה, נשר והקריות: לא במפתיע אנו רואים פערי מחירים עצומים. המסקנה פשוטה: שווה להשקיע כמה שקלים על דלק/ תחבורה ציבורית על מנת לחסוך עשרות (ואפילו מאות בקנייה גדולה במיוחד) שקלים בעלות הקניות. מתוך 14 הסניפים שבדקנו באזור אנו רואים כי רק 5 מהם זולים מהממוצע הארצי (מקרב הסניפים שנבדקו השבוע בעבור סל מוצרים זה) ואילו 9 סניפים יקרים יותר.

 


 

ברשימת עשרת הסניפים הזולים השבוע אנו רואים מגוון יפה. רמי לוי ושופרסל דיל עם 4 סניפים, ואיתם סניף YOU בבאר שבע וסניף שוק פייסל הצפוני. ברשימת עשרת סניפים היקרים השבוע יש את החשודים הרגילים: מגה בעיר, הכי זול, קואופ, מגה בול, שופרסל שלי ומחסני מזון.