המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2021

ארכיון כתבות 2021

תאריך: 25/04/2021

בדיקת המועצה לצרכנות לחג הרמאדן: היכן הכי משתלם לקנות מוצרים לחג?
המועצה לצרכנות ערכה בדיקה במספר סניפים בריכוזים של החברה הערבית: חיפה, מזרח ירושלים, רהט, רמלה ועוד. הממצאים: פערים של עשרות שקלים במחירי הכבש והבקר. הרשת הזולה ביותר: רשת סאלח דבאח. רמאדן כרים

 
לכבוד הרמדאן, 'החודש המבורך'  המתאפיין בשיאי צריכה ובהוצאה כספית ניכר, בדקה המועצה הישראלית לצרכנות איפה הכי משתלם לקנות את סל המוצרים  לארוחות  האפטאר והסח'ור. הבדיקה נערכה במספר סניפים בריכוזים של החברה הערבית: חיפה, מזרח ירושלים, רהט, רמלה ועוד.


הבדיקה נערכה באמצעות אתר פרייסז (pricez) ביום  22.4.20 נבדקו מחירי  38  מוצרים שכיחים לסעודת הרמדאן. (בשר, אורז, תמרים , ירקות ועוד. ממוצע רשתי, כולל מבצעים לכלל הלקוחות – ללא מבצעי אשראי וללא מבצעי מועדוני לקוחות). הבדיקה העלתה פערי מחיר של 25% בין הרשתות , עלייה גדולה ממחיר הסל בשנה שעברה.  

 

כפי שניתן להתרשם מהטבלה מטה, פער המחירים המשמעותי ביותר הינו במחיר כתף כבש / טלה טרי במשקל. בעוד שברשת סאלח דבאח הוא עולה בממוצע 69.9 ש"ח, בשופרסל דיל סניף רמלוד הוא נמכר במחיר של 119.9 ש"ח, פער של 50 ש"ח לקילו. גם במחיר בשר בקר / עגל טחון טרי במשקל קיים פער משמעותי. הזול ביותר: שופרסל דיל סניף רמלוד שם הוא עולה 30 ש"ח לקילו, לעומת 45 ש"ח במגה בעיר סניף בת גלים חיפה. פער של 15 ש"ח.

 

על פי הבדיקה, את הקניה הכי משתלם לבצע ברשת סאלח דבאח שם הסל יעלה 557.9 ש"ח בממוצע. ברמי לוי סניף עטרות ירושלים יעלה אותו סל 589 ש"ח. הסלים היקרים ביותר היו במגה בעיר סניף בת גלים חיפה ובשופרסל דיל סניף רמלוד בעלות של כ-680 ש"ח.  סך הכל ההפרש בין הסל היקר לזול ביותר עומד על 22%.


המועצה הישראלית לצרכנות: "הבדיקה שערכנו מעלה פערים משמעותיים בין הרשתות, פערים שיכולים להתבטא בכסף רב עבור הצרכנים, במיוחד כשמדובר ב-30 יום של חג, והגידול בהוצאות הוא בלתי נמנע. כדאי במיוחד עכשיו, אחרי שנת הקוורנה   לערוך בדיקת מחירים ולא להתעלם מהפרשים של עשרות אחוזים במחיר של אותו מוצר בין הרשתות השונות." 

 

בדיקת סל רמאדן

 

 

סייגים והערות לבדיקה :           
*  נתוני רשת המוצגים הם נתוני ממוצע לתאריך 22.4.2021 ונתוני סניפים הם נתוני דוח תצוגה רוחבית 22.4.2021        
*  הדו"ח הופק בתאריך 22.4.2021- מתוך מאגר המחירים באמצעות פלטפורמת השוואת המחירים של פרייסז         
*  מחירים בממוצע רשתי         
*  כאשר מוצר אינו נמצא בכל הרשת\ סניף , נלקח לגביו המחיר הממוצע של שאר הרשתות\ סניפים שנבדקו .         
*  המחירי הרשתות אלו מחירי ממוצע  ללא מבצעי אשראי הכוללים את כל המבצעים ללא מבצעי אשראי ברשתות בין התאריכים הנ"ל        
*  יש לשים לב לשם המדויק של המוצר כפי שכתוב בשורה למעלה כולל גודל אריזה , סוג מוצר והאם הוא ממותג או לא         
*  במוצרי הבשר ייתכנו פערים באיכות המותגים השונים אותן משדרות הרשתות תחת אותה כותרת.         
  הנתונים מתייחסים למחירים בלבד ולא לשום קריטריון אחר        
*  ייתכנו פערי איכות , גודל וצורה בין הירקות והפירות ברשתות השונות.         
*   הנתונים אינם כוללים את כלל הרשתות והסניפים בארץ         
  ט.ל.ח