המועצה > חדשות ועדכונים > ניוזלטר המועצה לצרכנות

ניוזלטר המועצה לצרכנות

ניוזלטר המועצה הישראלית לצרכנות - נובמבר 2017

כמה עולה הכסף שלנו? וגם על קנסות ועמלות מנופחות
מחאת הכספומטים עולה שלב: המועצה לצרכנות דורשת להרחיב את מספר הכספומטים הבנקאיים, לפרסם את העמלות וההגבלות מראש ולבחון פיקוח על הכספומטים הפרטיים. מנכ"ל המועצה לצרכנות: "על מחירי העמלות במשיכת הכסף שלנו להיות סבירים והוגנים. הגיע הזמן שיהיה גילוי נאות לפני כל משיכה בדבר העמלות וההגבלות"


להרשמה לניוזלטר לחצו כאן והשאירו את פרטיכם>>

 

נובמבר 2017

המועצה לצרכנות
Image

 מחאת הכספומטים עולה שלב: המועצה לצרכנות דורשת להרחיב את מספר הכספומטים הבנקאיים, לפרסם את העמלות וההגבלות מראש ולבחון פיקוח על הכספומטים הפרטיים
מנכ"ל המועצה לצרכנות: "על מחירי העמלות במשיכת הכסף שלנו להיות סבירים והוגנים. הגיע הזמן שיהיה גילוי נאות לפני כל משיכה בדבר העמלות וההגבלות"

הבדיקה חושפת: הסל הנבדק ברשתות הפארם יקר בממוצע ב- 8% מממוצע הסל ברשתות המזון. בין המוצרים שנבדקו - מוצרי טואלטיקה, נקיון, תינוקות, היגיינה נשית ומזון יבש. שר הכלכלה: "נמשיך לקדם בנחישות מהלכים להורדת יוקר המחייה"

 
Image
 

מנכ"ל המועצה לצרכנות אמר בדיון הסוער בועדת החוקה חוק ומשפט של הכנסת: "שכל אחד כאן יחשוב על המקרים של חוסר האונים שלו כצרכן בהתעלם רגע מתפקידו ואת מי הוא מייצג. אסור שהאגרות להגשת תובענות ייצוגיות יהוו חסם בפני שימוש בכלי צרכני חשוב שקבע החוק"​

 
Image
 

בכל שנה מתקבלות תלונות צרכנים רבות במועצה כנגד כביש 6. מנכ"ל המועצה לצרכנות: מדובר בזכיין מטעם המדינה אשר אמור לספק שירות לציבור הצרכנים והנוסעים, באופן ששומר על זכויותיהם ועליו לוודא מערכתית כי לא נשלחים חיובי יתר או חיובי סרק, ולבצע בדיקה אם אכן נסע הצרכן בכביש במועד שהוזן".

 
Image
 

צרכנים מתלוננים כי חוייבו בכרטיס האשראי על רכבים שאינם בשימוש ועל חיובים קבועים עליהם לא ידעו. המועצה לצרכנות: "כל צרכן צריך לבדוק לפני שהוא חותם על התקנון, מה אומרות האותיות הקטנות וכן לוודא בפירוט האשראי שאנו מכירים את כל החיובים"

 
Image
 

א' תושב ירושלים, קיבל יום אחד שיחת טלפון ובה הצעה מפתה לעבור לספק טלויזיה מתחרה במחיר מוזל, תוך הבטחה לקבלת ערוצי הספורט חינם. לאחר שעבר חברה, כשקיבל את החשבונית הראשונה חשכו עיניו כשגילה חיוב עבור חבילת הספורט. כשפנה זועם לחברה, קיבל הכחשות להבטחה של נציגת המכירות. רק לאחר התערבות המועצה לצרכנות קיבל א' את הערוצים חינם למשך שנה כפי שהובטח לו מראש. ​

 
Image
 

י' הזמין לו ולבת זוגו טיול מאורגן למקסיקו כחודשיים מראש. אלא שרעידת אדמה, סמוך מאוד למועד הטיסה, גרמה להם לבטל את הטיול ברגע האחרון, זאת על אף שהחברה המארגנת הודיעה להם שהטיול מתקיים כסדרו. בהתערבות המועצה לצרכנות ולאחר מספר התכתבויות עם החברה, קיבלנו במועצה עדכון כי "לאחר דין ודברים מול הספקים השונים ולפנים משורת הדין, הוחזר לצרכן $3,000 מעלות הטיול".

 
Image