המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2020

ארכיון כתבות 2020

תאריך: 27/07/2020

המועצה לצרכנות קוראת למדינה לפקח על מחירי המסיכות
מנכ"ל המועצה לצרכנות: "מסיכה הפכה להיות מוצר צריכה בסיסי. לפני משבר הקורונה מחירי מסיכה עלה 23 אג'. היום מוצאים מוצא אותה במאות אחוזים יותר. זה ניצול ציני של המצב"

 

מתוך חדשות 12

 

החובה לעטות מסיכה הפכה אותן למוצר צריכה בסיסי. אמנם המחירים שנגבו מהציבור במהלך הגל הראשון כבר ירדו, אבל עדיין יש פערים גדולים בין הרשתות. אם במהלך הגל הראשון של הקורונה בישראל ניצלו רשתות השיווק והפארם את הבהלה של הציבור ומכרו מסיכות כירורגיות פשוטות במחיר של יותר מחמישה שקלים ליחידה ואת המסיכות המשודרגות, דוגמת N95, בכ-50 ש"ח ליחידה, היום כבר חל שינוי משמעותי ואת אותן המסיכות בדיוק ניתן למצוא במחירים שפויים הרבה יותר.

 

בחודשים האחרונים הישראלים הוציאו מאות שקלים על מסיכות והביקוש גרם למחירים לזנק, אך ככל שההיצע התרחב - המחירים ירדו. ועדיין, גם כעת קיימים הבדלים משמעותיים בין רשתות השיווק לבין רשתות הפארם.

 

על פי בדיקה שפורסמה בחדשות 12, ברשת יוחננוף עלות מסיכה פשוטה היא 50 אג' ליחידה ומסיכות N95 נמכרת בעלות 5 ש"ח ליחידה. בשופרסל המחיר הואכבר 60 אג' ליחידה למסיכה פשוטה ו-9.90 ש"ח ליחידה למסיכת N95. ברשת ap:pm המחיר למסיכה פשוטה כבר מזנק ל-2.30 ש"ח ליחידה. כמו כן, על פי הבדיקה בחדשות 12, ברשתות הפארם המחירים שונים בהרבה. ברשת גוד פארם המחיר למסיכת N95 הוא כבר 14.90 ש"ח לשתי יחידות. ברשת BE המחיר למסיכת N95 הוא 14.90 ליחידה ובסופר פארם 11.90 ש"ח ליחידה.

 

מנכ"ל המועצה לצרכנות, עופר מרום, הגיב לממצאים: "מסיכה לפני משבר הקורונה עלתה 23 אג'. היום אתה מוצא אותה במאות אחוזים יותר. זה ניצול ציני של המצב ולכן המוצר הזה צריך להיות תחת פיקוח. הוא הפך להיות מוצר צריכה בסיסי".