המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2021

ארכיון כתבות 2021

תאריך: 24/02/2021

בג"צ החליט שלא להתערב בהסדר מול אולמות האירועים. מה המשמעות מבחינת הצרכן?
עו"ד הדס יעקובסון ארידור התאריינה בתוכנית צבע הכסף (כאן ב) והבהירה את לשון החוק: "בג"צ נתן דגש שאותן הסכמות, ככל שנעשו בכתב ובצורה ברורה בין הצדדים - ישארו בתוקפן. בעלי האולמות צריכים להחזיר לצרכנים את המקדמות כפי שנקבע בחוק"

 

מתוך צבע הכסף, כאן ב'

 

בג"צ החליט שלא להתערב בחוק החזר המקדמה לזוגות שאירוע החתונה שלהם בוטל בשל הקורונה. עו"ד הדס יעקובסון ארידור התאריינה תלונה צבע הכסף בכאן ב' והבהירה מה המשמעות של פסיקת בג"צ ומה למעשה קובע החוק?

 

"החוק קובע שני תנאים: התנאי הראשון - אירועים שהיו אמורים להיערך לאחר ה-12 במרץ, מיד עם פרוץ המשבר, אבל שההסכם בעניינם שהזמנת האירוע נעשתה לפני תחילת משבר הקורונה. עפ"י החוק, היה והאירוע לא התקיים - בעל האולם צריך לנהל עם הזוג משא ומתן בתום לב על מנת למצוא פתרון בדמות אירוע שייערך בעתיד שלא יאוחר מחודש יוני2021. היה והצדדים לא מגיעים להסכם, נניח כבר ערכו אירוע חתונה מצומצם או ביטלו את האירוע, במקרה הזה לא ניתן לנהל משא ומתן והחוק קובע שאותם זוגות יוכלו לבקש החזר על המקדמה, בניכוי הוצאות (טעימות וכיוצ"ב) ועוד פיצוי בסך של 5% מעלות האירוע או עד 3,000 ש"ח.

 

"החוק לא נכנס לרצולוגיה לאן הלכו כספי המקדמה. מבחינת החוק, המקדמה צריכה לחזור לצרכנים, גם אם הכסף כבר הועבר לספקים. כשחוקק החוק היתה מחשבה שהאולמות כן יחזרו לפעול בקרוב כך שיהיה תזרים של זוגות שרוצים להתחתן בקרוב וישלמו מקדמות.

 

"המשמעות לפ פסיקת בג"צ אומר שהחוק תקף כפי שהוא. הטענות של בעלי האולמות נדחו, אבל בג"צ נתן דגש שאותן הסכמות, ככל שנעשו בכתב ובצורה ברורה בין הצדדים - ישארו בתוקפן. בעלי האולמות צריכים להחזיר לצרכנים את המקדמות כפי שנקבע בחוק".

 

להנחיות לצרכנים ומכתבים להורדה בנושא חוק החזר מקדמה בשל ביטול אירוע לחצו כאן >>