המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2009

ארכיון כתבות 2009

תאריך: 22/12/2009

המועצה לצרכנות:  הצרכנים רוצים להרכיב  את החבילות בעצמם

מסקר שערכה המועצה לצרכנות עולה כי הציבור מצפה  מהרגולטור, כי יאפשר לצרכן  זכות בחירה במספר וסוג הערוצים בהם הוא מעוניין לצפות. עוד מצפה הציבור מהרגולטור כי יוזיל עבורו את שירותי התוכן המסופקים על ידי חברות הכבלים והלווין. מצב זה ימנע גם סבסוד צולב – מי שלא צופה בערוצים מסוימים במסגרת החבילה משלם על ה ערוצים שצרכנים אחרים בוחרים לעשות בהם שימוש.

הכלל על פיו יש לפעול הוא, מה שהצרכן בוחר לצפות בו-  יירכש על ידו,  ורק עליו ישלם.
גם מממצאי הסקר שערכה מועצת הכבלים והלוויין התברר כי רוב צופי הטלביזיה הרב ערוצית צופים  בלא יותר מעשרה ערוצים , לכן ברצונם  לשלם רק על הערוצים שבהם הם צופים.

מתוצאות הסקר שערכה המועצה לצרכנות באמצעות מכון המחקר גיאוקרטוגרפיה בנובמבר 2009 עולה כי   כ-80% מהצופים סבורים שהמחיר שהם משלמים כיום עבור החבילה אינו הוגן, שכן חבילות הבסיס אותן רוכש הצרכן היום מורכבות ממספר רב של ערוצים בהם הצרכן אינו צופה .   עוד עולה מהסקר כי   70% מהציבור תומך ברפורמה בשוק השידורים אשר תאפשר רכישת ערוצים בודדים .

מתוצאות הסקר עולה  כי הצעת החוק אינה מהווה איום קיומי עבור חברות הכבלים והלווין,  וכי ה-DTT אינו מהווה תחליף לשירותי חברות אלו, שכן 62%  מצופי הכבלים והלווין מתכוונים להוסיף בנוסף לחבילת הבסיס, מספר ערוצים בתשלום.  ורק 25% אחוז מצרכני הכבלים/לווין מתכוונים לרכוש רק את החבילה הצרה.