המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2020

ארכיון כתבות 2020

תאריך: 20/12/2020

ביהמ"ש פסק: חשש להטעיה בשיווק תה טיבטי המבטיח ירידה במשקל
עפ"י הפרסום בחדשות 13, לא פחות מ-53 מיליון שקלים כפיצוי ישלמו יצרני תה טיבטי. עו"ד הדס יעקובסון ארידור מהמועצה לצרכנות: "החברה ניצלה באמת באופן ציני את הרצון של כולנו להוריד במשקל ופשוט הטעתה באופן בוטה, תוך שהיא מבטיחה הרזיה וללא שום שינוי תזונתי"

 

מתוך חדשות 13

 

תביעת ענק כנגד משווקת של תה טיבטי שהבטיחה שהמוצרים שלה מועילים להרזיה הסתיימה בפיצוי של יותר מ-50 מיליון שקלים, אבל למרות פסיקת בית המשפט התה לא הוסר מהמדפים והוא זמין בחלק מהרשתות והפארמים. עפ"י הפרסום בחדשות 13, לא פחות מ-53 מיליון שקלים ישלמו יצרני התה הטיבטי. ביהמ"ש קבע בפסק הדין: לאחר שמיעת עדויות המומחים, קיים חשש כבד שפרסומי הנתבעת כוללים טענות מעלמא, לתה הירוק אין יכולת לגרום לירידה במשקל".

 

התה הטיבטי נמכר בעשרות שקלים לקופסא ומכיל 12 צמחי מרפא שיצרניו ייחסו להם במשך שנים סגולות רפואיות. החוק בישראל אוסר על ייחוס תכונות מרפא לתוספי מזון והתה הטיבטי הוא בודאי לא תרופה.. אין שום מחקר קליני רפואי שיעיד על סגולות הרזיה מוכחות.

 

עו"ד הדס יעקובסון ארידור מהמחלקה המשפטית בהמועצה לצרכנות: "החברה הזו ניצלה באמת באופן ציני את הרצון של כולנו להוריד במשקל, להיות רזים וחטובים ופשוט הטעתה באופן בוטה, תוך שהיא מבטיחה הרזיה והורדה במשקל ללא שום שינוי תזונתי"

 

למידע נוסף אודות הטעיה בפרסום לחצו כאן >>