המועצה > חדשות ועדכונים > חדשות המועצה

חדשות המועצה

תאריך: 20/02/2019

תחקיר: שיטות השיווק האגרסיביות והלא חוקיות של מועדוני הגרלות ההימורים
במועצה הישראלית לצרכנות מתקבלות מידי שנה עשרות תלונות נגד חברות פרטיות המשווקות מנויים להשתתפות קבוצתית תוך הצגת מצג של זכייה בהגרלה. צפו בכתבת התחקיר ששודרה בחדשות 12 בשיתוף המועצה לצרכנות

 

חולצות


על הפעילות של מועדוני ההגרלות בפיס ובטוטו מתקבלות במועצה לצרכנות מידי שנה תלונות של לקוחות על שיווק אגרסיבי, ומדינות שמוציאות את התחום כולו מחוץ לחוק, תוך הצגת מצג של זכייה בהגרלה. בהתנהלות זו יש הטעיה לכאורה של צרכנים, הן לעניין הזכייה בהגרלה והן לעניין ההצגה כגוף הפועל עם מפעל הפיס, דבר המהווה עבירה לכאורה על הוראת החוק.

 

ראש המועצה לצרכנות, עופר מרום: "מדובר בעבירה ויש מקום לפעול לתיקון חקיקה, שתבהיר את ההיבט של האיסור הפלילי בעניין, כך שניתן יהיה להעמיד לדין חברות מעין אלה. שיווק אגרסיבי ובמיוחד בקרב אוכלוסיות מוחלשות הוא בין הביטויים המקוממים ביותר של חוסר הגינות בחיי המסחר. השיטות המתוחכמות  גורמות לצרכנים לחשוב בטעות שמדובר בסוכנים של ההגרלות המקוריות, והגורמות להם להאמין שסיכויי הזכייה גבוהים במיוחד דורשות תגובה שלטונית חריפה ודחופה בהסדרה ובאכיפה. אני פונה לצרכנים ומזכיר כי מנוי להשתתפות בהגרלות לא מגדיל משמעותית את סיכויי הזכייה וכי מדובר בפרקטיקה שיווקית פסולה של הטעיית צרכנים. אל תמסרו כרטיס אשראי בטלפון אם לא אתם יזמתם את ההתקשרות.

 

צפו בכתבת התחקיר ששודרה במהדורה המרכזית בחדשות 12

 

 

 

לצפיה בכתבה באתר מאקו לחצו כאן >>הגינות בצרכנות

 
פורום המועצה לצרכנות