המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2016

ארכיון כתבות 2016

תאריך: 03/05/2016

המועצה לצרכנות למשרד התקשורת: פרסמו את דו"ח הבדיקה של התקלה בחברת פלאפון
מנכ"ל המועצה לצרכנות פנה במכתב אל מנכ"ל משרד התקשורת בו נכתב: "המועצה לצרכנות מבקשת לקבל את דו"ח המשרד בדבר תוצאות בדיקת המשרד לעניין מקור התקלה ואופן הטיפול בה, וכן בדבר מצב תשתית פלאפון ורמת התחזוקה"

 


 

האם דו"ח הבדיקה של משרד התקשורת בנוגע לתקלה בחברת פלאפון יפורסם לציבור?

 

ב-3 למאי 2016 התקיים דיון בנושא זה בוועדה המיוחדת לפניות הציבור של הכנסת. כזכור, על-פי הודעת פלאפון, פרצה שריפה בארון החשמל שבאחד ממתגי החברה בפתח תקוה. כתוצאה מהשריפה חלה פגיעה בגלישה, בקבלה והוצאת שיחות וסמסים בקרב רבים ממנוי החברה. גם לקוחות "הוט מובייל" ורשת "רמי לוי" נפגעו לכאורה מהתקלה, שכן הרשתות "רוכבות" על רשת פלאפון.


בדיון בכנסת ביקש יו"ר הוועדה, ח"כ הרב ישראל אייכלר, מחברת פלאפון להעניק לנפגעי השריפה במתקן החברה הטבה בשיחות בארץ, חברת פלאפון: רק 150,000 לקוחות מתוך כ-2.5 מיליון לקוחות מימשו את ההטבה לעניין פרסום בדו"ח של משרד התקשורת, ציין מר שמילה מימון, סמנכ"ל בכיר פיקוח ואכיפה במשרד התקשורת, כי חברת פלאפון פעלה כנדרש ו"לא זיהינו רשלנות והפרות מהותיות ברישיון של החברה". עוד אמר כי מדובר בתקלות נדירות כי החברות מפיקות את הלקחים אבל קשה מאוד למנוע תקלות בלתי צפויות".

 

בפניה מיום ה-30 במרץ של מנכ"ל המועצה לצרכנות, עו"ד אהוד פלג, למנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר, מבקשת המועצה לצרכנות לקבל את דו"ח המשרד בדבר תוצאות בדיקת המשרד לעניין מקור התקלה ואופן הטיפול בה, וכן בדבר מצב תשתיות חברת פלאפון ורמת תחזוקתן. עם קבלת המידע הנ"ל ממשרד התקשורת, תשקול המועצה לצרכנות את צעדיה למען ציבור הצרכנים ולקוחות פלאפון אשר נפגעו כתוצאה מהתקלה הנ"ל, שכן הפיצוי שהציעה פלאפון ללקוחותיה אינו משקף את הנזק שנגרם לצרכנים ולדעת המועצה הוא אינו ראוי.

 

חיזוק התשתית הקיימת הוא תנאי למניעת תקלות המוניות בעתיד כדוגמת התקלה שהתרחשה בפלאפון, ומעבר לצורך בפיצוי הולם ללקוחת החברה, עולים סימני שאלה לעניין רמת התחזוקה של אתרי חברות הסלולר.


באותו היום בו התרחשה התקלה ההמונית ברשת פלאפון, אשר נמשכה מספר ימים וגרמה נזק לאלפי צרכנים, פרסם משרד התקשורת הודעה לפיה מנכ"ל פלאפון מעדכן את מנכ"ל משרד התקשורת באופן שוטף על הנעשה בעניין, ומהנדסי משרד התקשורת נמצאים בחדר הבקרה של "פלאפון" ומפקחים אישית על הטיפול. עד היום לא פרסם משרד התקשורת את הדו"ח בדבר התקלה בפלאפון.


זאת ועוד: ועדת המדע והטכנולוגיה של הכנסת ברשות ח"כ אורי מקלב, מיום , 11.1.16, פרסמה: "בשנים האחרונות השוק התכנס למחירי הכל כלול, ומאותו רגע אין לחברות אינטרס להוסיף תשתיות אלא רק להוסיף לקוחות".


לעמדת המועצה לצרכנות, נתונים מדאיגים אלו מחייבים בחינה מדוקדקת של מצב תשתיות הסלולר בישראל, על מנת למנוע את התקלה הבאה והפגיעה בציבור גדול של צרכנים ובתי עסק בישראל. חיזוק התשתית הקיימת הוא תנאי למניעת תקלות המוניות כדוגמת התקלה שהתרחשה בפלאפון, ומעבר לצורך בפיצוי הולם ללקוחת החברה, עולים סימני שאלה לעניין רמת התחזוקה של אתרי חברות הסלולר.


עו"ד אהוד פלג, מנכ"ל המועצה לצרכנות: "אנחנו נמצאים ככבר תקופה ארוכה לאחר פרוץ התקלה שהשביתה אלפי מנויים והצרכנים עדיין לא יודעים מה בדיוק קרה. זאת בצד נתונים מדאיגים לגבי מצב התשתיות של חברות הסלולר בישראל, המחייבים בחינה מדוקדקת, על מנת למנוע את התקלה הבאה ופגיעה בציבור גדול של צרכנים ובתי עסק בישראל".

 

עוד בנושא: המועצה לצרכנות מתנגדת לפיצוי שמציעה חברת 'פלאפון' ללקוחותיה