המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2021

ארכיון כתבות 2021

תאריך: 18/01/2021

בדיקת המועצה לצרכנות: פערים של עשרות אחוזים בין שני מוצרים דומים של אותו יצרן
מבדיקת המועצה לצרכנות עולה כי שינוי קל של המוצר אותו הצרכנים רגילים לקנות עשוי לחסוך לכם עשרות שקלים, כשבחלק מהמוצרים מדובר במותג הפרטי של הרשת, על אף שמדובר באותו יצרן

 

לעיתים אנחנו הצרכנים מקובעים בהרגלי צריכה ורוכשים תמיד את אותו המותג המוכר לנו. אבל בדיקת המועצה לצרכנות העלתה כי כדאי מאוד לבדוק את הרגלי הצריכה שלנו, בעיקר בימים קשים כלכלית, כשכולנו מנסים לחסוך. לעיתים, על המדף או המסך כשאנחנו מבצעים קניות ניתן לחסוך הרבה כסף. המועצה בדקה את  מחירי המוצרים של היצרן  מול מחיר מוצר זהה או דומה של אותו יצרן תחת המותג של רשת השיווק (המותג הפרטי).

 

מהבדיקה עלה כי לעתים ההפרשים בין המוצרים פעם לטובת מותג הבית ופעם לטובת המותג המוכר - עומדים על עשרות אחוזים . הממצאים מראים כי אין חוקים וכללים, וניתן למצוא מוצר של יצרן שאנחנו מכיירם ואוהבים,  בהבדל ניכר של כסף, ששווה לעיתים בהבדל בין מוצר זה לאחר. כשאתם משווים בין מוצרים חובה להשוות הן את המחיר והן את תכונות המוצר וזהות היצרן לפני הרכישה.

 

כפי שניתן להתרשם מהטבלה המצורפת, ברשת רמי לוי, למשל, מצאנו פער של 119% עבור פסטרמה עם דבש 300 גר' של יחיעם כשההבדל היחיד בין המוצרים הוא שהיקר יותר הוא פסטרמה הודו בדבש טהור (במיתוג של רמי לוי) והזול יותר הוא פסטרמה מעודנת עם דבש. גם במוצר מבשם כביסה מתוצרת יוניליוור - בדין נמצא פער דומה של 117% ברשת סופר פארם כשהיקר יותר הוא תרסיס ריחני כחול למייבש כביסה בדין 500 מ"ל והזול יותר הוא מבשם כביסה כחול בניחוח פרחי אביב סאנדיי 500 מ"ל. לפניכם תוצאות הבדיקה המלאות.

 

בדיקת מחירי מוצרים דומים  של אותו יצרן  (לחצו להגדלה)


 

(לחצו להגדלה)