המועצה > חדשות ועדכונים > חדשות המועצה

חדשות המועצה

תאריך: 17/09/2020

תלונות צרכנים כנגד חברת 'פנגו' על חיובים ללא ידיעתם והסכמתם - הנחיות לצרכנים
עו"ד אמיתי כדר מהמועצה לצרכנות התראיין לתוכנית 'יהיה בסדר' בגל"צ בעקבות תלונות רבוות בנוגע לשירותים בתשלום שמעניקה החברה, מעבר לחניה בכחול-לבן, שהצרכנים לא מודעים אליהם ומחוייבים עליהם לאורך תקופה ארוכה

 

מתוך 'יהיה בסדר' גלי צה"ל. תמונה מתוך Google maps


עו"ד אמיתי כדר מהמועצה לצרכנות התראיין לתוכנית 'יהיה בסדר' בגל"צ בעקבות תלונות רבות בנוגע לשירותים בתשלום שמעניקה חברת פנגו,שהצרכנים לא מודעים אליהם ומחויבים עליהם לאורך תקופה ארוכה.


מגיעות אלינו מידי חודש תלונות רבות של צרכנים כנגד החברה. מרבית התלונות נוגעות לחיובים שהצרכנים כלל לא מודעים לקיומם, כגון 'פנגו סימפל' או שירות 'זזתי'. מדובר בתשלום חודשי קבוע שהצרכנים מגלים רק בדיעבד כשהם מסתכלים על חיובי האשראי.


עו"ד כדר התייחס לתופעה: "לכאורה, זה נשמע כמו שיטת מצליח. המועצה קיבלה עד כה עשרות תלונות בנושא וייתכן שאף נקבל הרבה יותר בעקבות השידור. מדובר לכאורה בעבירה על החוק על פי סעיף 3 א' לחוק הגנת הצרכן: "לא יעשה עוסק במעשה או מחדל בכתב או בעל פה או בכל דרך אחרת דבר היכול לפגוע ביכולתו של צרכן לקבל החלטה אם להתקשר בעסקה עימו".


"ראשית, חשוב מאוד לבדוק את החשבוניות, חשוב לקרוא את החוזה כדי להבין על מה בעצם אנחנו מתקשרים עימם. כמו כן, בגלל שהתופעה כל כך רחבת היקף - חשוב להעלות כל דבר על הכתב ולפנות אלינו להגשת תלונה. אנו נדאג לנסח מכתב לשליחה לחברה כנגד התופעה. אנחנו יודעים שיש תביעה בנושא. הנושא יועבר למחלקה המשפטית לצורך בחינה על מנת שנוכל להצטרף או לסייע לתובעים וניצור עימם קשר על מנת לשתף פעולה. גם היועץ המשפטי לממשלה מעורב בעניין ואף התנגד להסכם פשרה בנושא"


המועצה לצרכנות תמשיך לעקוב ולדווח בנוגע לתלונות הצרכנים כנגד החברה.