המועצה > חדשות ועדכונים > חדשות המועצה

חדשות המועצה

תאריך: 14/03/2024

בדיקת המועצה לצרכנות לקראת פורים: פערי מחירים בין התחפושות באתרי הסחר
מבדיקת המועצה לצרכנות עולה כי קיימים הבדלי מחירים משמעותיים עבור אותן דמויות תחפושות, גם אם קיימים הבדלים באיכות או בנראות בין התחפושות. המועצה לצרכנות: "בין יצרני התחפושות, אפשר להתפשר על תחפושת מוזלת"

 

צילום: ליאור וייץ

 

פורים בפתח והורים רבים מחפשים בימים אלה תחפושות לפורים עבור הילדים. באתרי הסחר הישראלים, שהפכו להיות פופולריים מאוד גם ברכישת תחפושות, ניתן למצוא מגוון רחב של תחפושות.

מבדיקת המועצה לצרכנות באתרי הסחר עולה כי קיימים הבדלי מחירים משמעותיים מאוד עבור אותה דמות, גם אם קיימים הבדלים בנראות או באיכות בין היצרנים/המותגים.

הבדיקה נערכה ב-22.2.2024 ב-7 אתרי סחר: טרמינל איקס, ניניוס,טויס אר אס, גרין טויס, H&M, צעצועי מורן, וספורט אנד טוי עבור 6 דמויות: סינדרלה, מיקי מוכתר, ספיידרמן, סמי הכבאי, כח פי ג'י חתול כחול, ו-וונדר וומן.
להלן תוצאות הבדיקה:

* סייגים לבדיקה:
ייתכנו פערי איכות בין תחפושות בין אתר לאתר, נעשה ניסיון למצוא את הדומה ביותר
ייתכן שלא נסקרו כל האתרים האפשריים למוצרים הספיציפיים, מוגבל לסקירה זו בלבד טל"ח (יש להתייחס כסקירת הדגמה)
המחיר לא כולל משלוח, אתרי סחר ישראליים בלבד, תאריך בדיקה 21.2.2024-22.2.2024,ייתכנו ומחירים ישתנו עד פרסוםכפי שניתן לראות, הפערים בין התחפושות משמעותיים ומגיעים לעשרות שקלים.

כאמור, חשוב לציין: ייתכן שיש הבדלים באיכות ובאביזרים הנלווים, אולם הדמות הינה אותה דמות.

המועצה לצרכנות: "כמו במוצרי המזון, גם אצל יצרני התחפושות, אפשר להתפשר על מותג פחות מוכר ולרכוש תחפושת מוזלת, לא חובה תמיד לחפש את המותג היקר. מכיוון שהתחפושת נלבשת רק יום אחד או ימים בודדים, שיקלו לרכוש תחפושת מוזלת של אותה דמות, בהתאם לתקציב שלכם.

במועצה לצרכנות ממליצים לציבור הצרכנים לבדוק היטב לפני שבוחרים תחפושת וליישם את כללי הרכישה עבור כל מוצר שנכונים גם עבור תחפושות: לבצע השוואת מחירים, לבחון את תקינות המוצר לפני שבוחרים אותו, לברר מראש מה מדיניות ההחזרה של המוצר, מה איכות ובטיחות המוצר, האם ישנה אחריות כלשהי על התחפושת וכמובן האם הוא אכן במידות המתאימות לילדכם.

ברכישה בחנות, במידה והתחפושת מורכבת ממספר חלקים ואביזרים – ודאו היטב שלא חסר שום חלק. תחפושות שנמדדות בחנות לא תמיד חוזרות לאריזתן המקורית. במידה שקניתם את התחפושת, יצאתם מהחנות ורק אחרי שהגעתם הביתה גיליתם שחסר חלק או פריט – יהיה קשה להוכיח שהפריט אכן היה חסר. אם המוצר נרכש בחנות, ניתן לבטל את העסקה רק אם המוצר היה ארוז באריזה מקורית שלא נפתחה, ולא נעשה בתחפושת כל שימוש.

נקודה קריטית, בעיקר בפורים: במידה והזמנתם תחפושת בעסקת מכר מרחוק באתר סחר, פורים יש רק פעם בשנה, אז וודאו שאכן תקבלו את התחפושת בזמן. אם אתם מעוניינים לבטל את עסקה ולקבל את כספכם בחזרה, למשל בשל איחור בהספקה, יש לציין בהודעה בכתב ובאופן מפורש כי סיבת הביטול הינה האיחור במסירת המוצר במועדו ובמקרה זה אתם זכאים להחזר מלא ללא דמי ביטול".