המועצה > חדשות ועדכונים > חדשות המועצה

חדשות המועצה

תאריך: 13/08/2020

המועצה לצרכנות למרכז לשלטון מקומי: פעלו להפחתת העלויות של המוצרים והשירותים בחופי הרחצה
מנכ"ל המועצה לצרכנות פנה במכתב בו טען: "בימים אלה של משבר, כשאטרקציות רבות מושבתות, ישראלים רבים נוטים לבלות בחוף הים בבילוי שנחשב פעם לעממי וזול לכל המשפחה, אך כיום יכול להגיע גם להוצאה של מאות שקלים"

 

מתוך 'המהדורה המוקדמת' חדשות 12


מנכ"ל המועצה לצרכנות, עופר מרום, פנה במכתב אל מנכ"ל המרכז לשלטון מקומי, מר שלמה דולברג, במכתב תחת הכותרת:  "בקשה לבחון מחירים בחופי הים ובחניונים הסמוכים להם". במכתבו מתאר עופר את בדיקת חופי הים שביצעה המועצה לצרכנות: "בסוף חודש יוני המועצה ערכה סקרי השוואת מחירים בתשעה חופי רחצה המצויים בשבע רשויות מקומיות שונות (ת"א, חיפה, הרצליה, ראשל"צ, אשדוד, אשקלון, עכו), במסגרתם נבחנו מחירי החניה בחניונים הסמוכים לחופי הרחצה, נבחנו מחירי מזון הנמכרים בחוף – ארטיק קרח, ארטיק מגנום, פחית קולה, פיתה עם חומוס, בקבוק בירה. בנוסף, נבחנו מחירי השכרת ציוד בחוף – כיסא, שמשיה ומיטת שיזוף".

 

"בימים אלה של משבר, כשמוסדות תרבות רבים סגורים, אטרקציות רבות מושבתות והיציאה לחו"ל מוגבלת, ישראלים רבים מאוד נוטים לבלות בחוף הים בבילוי שנחשב פעם לעממי וזול לכל המשפחה, אך כיום, כפי שניתן ללמוד מהנתונים המוצגים בטבלה, בילוי משפחתי בחוף הים הכולל חניה, השכרת ציוד ומזון יכול להגיע גם להוצאה של מאות שקלים".

 

עוד טוען מרום כי "מבדיקת המועצה עולה כי חלק מהרשויות המקומיות דאגו להוסיף לתנאי המכרזים המתפרסמים על ידן את המחירים המרביים שהמפעילים יהיו רשאים לגבות מכלל המבקרים בחוף (עיריית תל אביב), או לתושבים בלבד בהצגת תעודה מזהה (ראשון לציון) ובהתאם מוצג בחוף מחירון מסובסד".

 

אי לכך, המועצה פונה לבחינת חיוב רשויות מקומיות לפעול לקביעת מחירים מרביים של מוצרים ושירותים הנמכרים בחופי הרחצה, וכן להוספה לתנאי המכרזים המתפרסמים על ידן מחירים מרביים של מוצרים בסיסיים ושירותים שאותם יהיו רשאים לגבות מהמבקרים בחופי הרחצה, ובהתאם גם בחניונים הסמוכים לחופים אלה.

 

במכתבו קורא מנכ"ל המועצה לצרכנות לשיתוף הפעולה בהגנה על הצרכנים ופעולתך בהקדם להפחתת העלויות הגבוהות של המוצרים והשירותים הבסיסיים בחופי הרחצה.

 

לצפיה במכתב שנשלח אל המרכז לשלטון מקומי לחצו כאן >>

 

לבדיקת המחירים בחופי הים לחצו כאן >>