המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2020

ארכיון כתבות 2020

תאריך: 30/07/2020

בדיקת המועצה לצרכנות: כמה יעלה לכם בילוי בחוף הים?
מבדיקה שערכה המועצה בתשעה חופים ברחבי הארץ עולה תמונה לפיה בילוי בחוף הים עלול להיות יקר מאוד עבור משפחה שלמה, מחניה דרך שירותים בחוף ועד מחירי המזון והמשקאות. מנכ"ל המועצה לצרכנות: "קורא למועצות האיזוריות לבנות סל מוצרים בסיסי מפוקח"

 

בימים אלו, כשאין יותר מידי אטרקציות ומופעים בשל הקורונה, הבילוי המועדף על חלק לא קטן של הציבור הוא בחוף הים, שם נכון לימים אלו אין מגבלות מיוחדות. בדיקה מיוחדת של המועצה לצרכנות במספר חופים בדקה כיצד ניתן לעבור את הקיץ בזול בלי להוציא מאות שקלים ובאיזה חוף תוכלו לבלות במחירים סבירים?

 

הבדיקה נערכה באופן מדגמי ב-9 חופים: חוף ירושלים בתל אביב, חוף מציצים בתל אביב, חוף דן אכדיה בהרצליה, חוף בת גלים בחיפה, חוף דדו בחיפה, חוף פלמחים, חוף מי עמי באשדוד, חוף בר כוכבא באשקלון וחוף ארגמן בעכו. בכל חוף כזה בדקנו את מחירי השירותים: חניה, כיסא, שמשיה ומיטת שיזוף. כמו כן, בדקנו את מחירי המוצרים בקיוסקים שבחוף: ארטיק קרח, ארטיק מגנום, פחית קולה, פיתה עם חומוס ובקבוק בירה.

 

לצפיה בכתבה בנושא מתוך תוכנית חסכון, קשת 12

 

 

כפי שניתן להתרשם מהטבלה המצורפת מטה, עפ"י הבדיקה, קיימים פערי מחירים גדולים בין חוף לחוף. בנושא החניה, החניה היקרה ביותר נמצאת בחופים בת"א, מעל ל-50 ש"ח, לעומת החופים באשדוד ואשקלון שם החניה חינם לחלוטין.

 

גם במחירי השמשיות מצאנו הבדלים אדירים כשבחוף פלמחים למשל עלות השכרת שימשיה הוא 37 ש"ח, לעומת 8 ש"ח בלבד בחופי ת"א. מיטת שיזוף באשקלון עולה 10 ש"ח בלבד לעומת 20 ש"ח בחוף דן אכדיה. כפול במחיר. במחירי הכסאות אין הבדלים משמעותיים בין החופים כשראוי לציין את חוף דדו שם הכסא הינו ללא עלות.


גם במחירי המזון והמשקאות קיימים פערים משמעותיים. בקבוק ביקה עולה בחופי ת"א ובהרצליה 35 ש"ח בממוצע, לעומת 20 ש"ח בממוצע בחופשי חיפה, ראשל"צ ואשדוד. פיתה עם חומוס תעלה לכם בחופי ת"א 12 ש"ח בלבד, אולם באשדוד עלות פיתה עם חומוס הוא 25 ש"ח. בכל החופשים מצאנו ארטיק קרח במחירים שבין 3-5 ש"ח וארטיק מגנום במחירים שנעים סביב ה-11-19 ש"ח.

 

בדיקת חופי הים (לחצו להגדלה)

 

(לחצו להגדלה)

 

עופר מרום, מנכ"ל המועצה לצרכנות, הגיב לממצאים: "בחופי הרחצה תשלמו מאות אחוזים יותר. עד שנקבל תשובה מפנייתינו למשרד הפנים, אנו ממליצים לכל המשפחות להגיע עם מזון וציוד מהבית. ולרשויות המקומיות אשר ישנם חופים בתחומן אנו קוראים לבנות סל מוצרים בסיסי מפוקח".

 

הערות לבדיקות:

חוף ירושלים: חניון בית האופרה - שעה ראשונה או חלק ממנה 20 ₪, תוספת לכל רבע שע 5 ₪. חנייה יומית ביום שבת 85 ₪

חוף דן אכדיה: חצי בירה מהחבית, 2 מיטות ושמשיה 50 ₪, רובה המכריע של החניה היא חניה בכחול לבן בכפוף להוראת השילוט המקומי אך יש 2 חניונים הסמוכים לחוף. שעת חנייה ראשונה בחניון דן אכדיה הסמוך תעלה 25 ₪ והחל מהשעה השנייה, לכל רבע שעה נוספת 5 ₪. לאחר השעה 18:00 ועד 5:00 בבוקר 20 ש"ח. בימים א-ה עלות חניה יומית 50 ש"ח  ובסופי שבוע/חגים 55 ש"ח מוגבל ל-24 שעות. החניון השני הוא "זבולון דרום" ובו חניה יתעלה 40 ש"ח לכל כניסה ולתושבי הרצליה 15 ש"ח. לא קיים מאכל הקרוב לפיתה עם חומוס, קיימות ארוחות בוקר/טוסט ומעל 40 ש"ח לכל מנה.

חוף בת גלים: אין בקבוק, יש פחית היינקן, אין פיתה עם חומוס יש כריך עם ביצה או עם חביתה ב-15 ₪ . אין אפשרות להשכיר כיסא או שימשייה. חנייה בכחול לבן בכפוף להוראות השילוט המקומי. אין חניון סמוך לחוף באזור.

חוף דדו: טובורג 13/קורונה 20, כיסאות ושימשיות ללא תשלום לרווחת המבקרים - "מי שתופס תופס".

חוף פלמחים: חניה: 25 ש"ח עבור חניה יומית ביום חו"ל ו-30 ₪ בסופ"ש. אין פיתה עם חומוס, יש סמבוסק גבינה מוצרלה ב-15 ₪/קוראסון גבינה או שוקולד ב-12 ₪ או פיצה אישית ב-25 ₪. אין פחית קולה, יש בקבוק ב-10 ₪ . אין שמשיות להשכרה אלא רק לרכישה בלבד ועלותה 37 ₪. כיסא כן ניתן להשכיר ב-10 ש"ח. אין בקבוקי בירה - יש פחיות, פחית היינקן 20 ש"ח ופחית גולדסטאר 15 ש"ח.
חוף מי עמי: חובה לקנות 2 פיתות עם חומוס ב-25 ₪. בקבוק בירה מסוג קורונה 25 ₪.

חוף בר כוכבא: על החוף לא קיים קיוסק אלא קיים קראוון בלבד שבו לדברי המוכר אסור להכין אוכל ואסור למכור בירה. ציין כי ביום למחרת הוא יתחיל למכור נקניקיה בלחמניה בלבד שתעלה 20 ש"ח. על כיסא יש להוסיף 5 ₪ דמי פיקדון. על שימשיה יש להוסיף 10 ₪ דמי פיקדון ועל מיטת שיזוף יש להוסיף גם כן 10 ₪ דמי פיקדון.

חוף ארגמן: על השכרת כיסא יתווסף פיקדון בסך 5 ₪. בקבוק בירה מסוג קורונה 20 ₪. אין פיתה עם חומוס, יש נקניקיה בלחמניה ב-15 ₪ או צלחת חומוס ב-40 ₪.

חוף מציצים: אין מגנום, המחיר הוא עבור ארטיק קרנצ' של נסטלה.חניה - שעה ראשונה 10 ₪ ובסופ"ש 16 ₪. כל 15 דקות נוספות 3 ₪ בימים חול ובסופש 4 ₪.