המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2021

ארכיון כתבות 2021

תאריך: 11/07/2021

כיצד ניתן לנצל את החופש הגדול לשיעור בצרכנות נבונה לילדים?
עו"ד אביטל פריזמנט בוטון מהמח' המשפטית במועצה לצרכנות: החופש הוא הזדמנות מצויינת לנו ההורים ללמד את הילדים צעדים ראשונים בצרכנות נבונה ולשתף אותם בהחלטות הכלכליות המשפחתיות

 

 

מתוך סדר יום (כאן ב)

 

החופש הגדול מביא עימו הוצאות כלכליות גדולות מאוד עבור המשפחות, זאת בנוסף להוצאות השוטפות החודשיות. עו"ד אביטל פריזמנט בוטון מהמח' המשפטית במועצה לצרכנות, התראיינה לתוכנית סדר יום בכאן ב' וסיפרה: "המועצה לצרכנות ערכה בדיקה מיוחדת הכוללת קייטנות, אטקרקציה שבועית, בילוי בים, חופשה משפחתית, פעילות בתנועת נוער ועוד. העלות המשוערת של כלל הבילויים היא כ-22 אלף ש"ח עבור משפחה של 4 נפשות: שני ילדים ושני מבוגרים. המחיר כולל את בית הספר של החופש הגדול, צהרון, קייטנות, מחנות קיץ, אטרקציות לילדים פעם בשבוע, חופשה בארץ, בייביסיטר, בילוי בים ועוד".

 

"למחיר הזה צריך גם להוסיף את ההוצאות הנלוות של הבית שגדלו משמעותית: הוצאות החשמל, המזון, העלויות של ימי החופש של ההורים ועוד. מצד אחד מדובר בשוק חופשי והספקים יכולים לתמחר את העליוית של הפעילויות שהם מציעים, אבל מצד שני אנחנו רואים לא אחת שבתי עסק מנצלים את הביקוש הגדול לאטרקציות בארץ ואת המצוקה של ההורים בעקבות ההגבלות על טיסות וחופשות בחו"ל".

 

"במצב הזה אנחנו צריכים להצביע ברגליים ולא לשלם על אטרקציות יקרות. כדאי מאוד להיערך לתקופה הזו. זו גם הזדמנות מצויינת לנו ההורים ללמד את הילדים צעדים ראשונים בצרכנות נבונה. כדאי לשתף אותם בהחלטות הכלכליות המשפחתיות עד כמה שניתן וגם להגביר אצל הילדים את העצמאות, האחריות והמיומנות בקבלת החלטות. ניתן לקבוע מראש תקציב שאנחנו מקצים לחופשת הקיץ ונשווה את המחירים של הפעילויות, ניתן גם לחפש מידע על אטרקציות חינמיות ויש לא מעט כאלו ברשויות המקומיות, ניתן לחפש הנחות וקניות מרוכזות כדי להפחית עלויות".

 

"במועצה לצרכנות מתקבלות לא מעט תלונות בנושא. אנחנו מקבלים מצרכנים מידע ובודקים אותו. במידת הצורך אנחנו מפרסמים אותו ומביאים אותו לציבור כדי שיידע את העלויות הממוצעות של הפעילויות וייבחן לעשות את הצעדים שלו לאיזה פעילויות הוא מוכן ללכת ולאיזה פעילויות הוא לא מוכן ללכת. באופן כזו אנחנו מעבירים את הכח אלינו הצרכנים".

 

עוד בנושא:

 

בדיקת המועצה לצרכנות: כמה אמור לעלות החופש הגדול?