המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2020

ארכיון כתבות 2020

תאריך: 11/11/2020

מעל 800 תלונות על חברת "אייס תקשורת". המועצה דורשת ממשרד התקשורת לבטל את הרישיון של החברה
בעקבות ריבוי התלונות וההפרות שהתקבלו כנגד חברת "אייס תקשורת" פנתה המועצה לצרכנות אל משרד התקשורת שיתערב, זאת בנוסף לסיוע הפרטני לצרכנים במימוש זכויותיכם נגד החברה

מתוך הכל כלול, רשת 13

 


במועצה לצרכנות התקבלו מעל ל-800  תלונות חמורות נגד חברת "ICE" אי.סי.אי תקשורת חכמה בע"מ  המשווקת שירותי גישה לאינטרנט על פי רישיון משרד התקשורת שניתן לה ביולי 2018. מדובר בכמות יוצאת דופן של תלונות בהשוואה לחברות תקשורת גדולות במשק, המעידה לכאורה על הפרה שיטתית של הוראות החוק תוך פגיעה בציבור גדול של צרכנים.


בתלונות נמסר כי סוכן מכירות מטעם אייס פונה אליהם טלפונית ומציע שירותי גלישה במהירות 100 מגה כולל תשתית, בתשלום חודשי קבוע עם התחייבות למחיר לתקופה של 24-36 חודשים כשהחברה תספק ראוטר ללא תשלום נוסף. בפועל הצרכנים מגלים בדיעבד כי החברה מחייבת אותם עבור הראוטר בסכום של מעל 1,000 ₪, בתשלומים חודשיים תוך שימוש בפרטי אשראי של הצרכן ללא ידיעתו של הצרכן וללא הסכמתו.

 

בחלק מהמקרים מוסרים הצרכנים כי בניגוד למובטח, הגלישה איטית במיוחד וישנם ניתוקים רבים, וכאשר הצרכנים מתקשרים לשירות הלקוחות ומבקשים לבטל את העסקה בשל הטעיה על המחיר ו/או על איכות או סוג השירות, נציגי החברה מבטיחים שיחזרו אליהם אולם החברה ממשיכה לחייב את חשבונם. אף במקרים בהם הצרכנים החזירו את הראוטר על פי בקשת החברה, זו ממשיכה לחייב אותם ולא מבטלת את העסקה.

 

כמו כן התקבלו תלונות חמורות ביותר בהן מלינים הצרכנים על כך שהחברה טוענת שהצרכן רכש רישיון ו/או אנטי וירוס  כביכול, לכן לא ניתן לבטל את הרישיון. טענה זו לחלוטין נדחית על ידי הצרכנים הטוענים שהם רכשו  רק שירות אינטרנט ולא רישיון כלשהו שאין להם בו צורך כצרכנים פרטיים.

 

תלונות הצרכנים מעלות חשש להפרות שיטתיות על הוראות חוק הגנת הצרכן: הצגת מצג שווא, הטעיה, סירוב לבטל עסקת מכר מרחוק ועוד. כמו כן, תלונות הצרכנים מעלות חשש להפרות שיטתיות של חוק התקשורת (בזק ושידורים), לפיו על בעל רישיון חל איסור להתנות שירות בשירות, בין אם במישרין ובין אם בעקיפין.


עו"ד הדס יעקובסון-ארידור מהמועצה לצרכנות: "במועצה לצרכנות התקבלו למעלה מ-800 תלונות כנגד חברת אייס תקשורת במהלך השנתיים האחרונות. מדובר בכמות חריגה של תלונות הן ביחס לגודלה של החברה ונתח השוק שלה והן ביחס לשנות הפעילות שלה. המועצה פועלת וממשיכה לפעול על מנת לסייע לצרכנים בפניות לחברה בתקווה שהיא תתקן את ההפרות והן בהפניית הצרכנים לבתי המשפט לתביעות קטנות ונסיון לסייע להם לממש את זכויותיהם. כמו כן, המועצה פנתה אל משרד התקשורת והפנתה אותו להפרות של החברה על חוק התקשורת בתקווה שמשרד התקשורת יבטל את הרישיון שניתן לחברה".