המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2015

ארכיון כתבות 2015

תאריך: 10/11/2015

המועצה לצרכנות קוראת לסיכול המיזוג בין סלקום לגולן טלקום
מנכ"ל המועצה לצרכנות עו"ד אהוד פלג שלח מכתב ליו"ר ועדת כלכלה, ח"כ איתן כבל בו כתב: "המהלך המתוכנן של רכישת גולן טלקום על ידי חברת סלקום, מאיים להחזיר לאחור את המצב הבעייתי בענף זה ולבטל את ההישג החשוב ואיתו גם את רווחת הצרכנים"

 


 


לקראת דיון בכנסת בנושא המיזוג בין סלקום לגולן טלקום, שלח מנכ"ל המועצה לצרכנות , עו"ד אהוד פלג, מכתב ליו"ר ועדת כלכלה, ח"כ איתן כבל,  ובו הוא מציג את עמדת המועצה בנושא בפני הועדה.

 

עו"ד פלג: " שוק התקשורת הסלולרית נשלט עד לפני כ-3 שנים בידי 3 חברות גדולות, שהכבידו ידן על הצרכנים במחירים מאד גבוהים.הרפורמה שקידמה הממשלה בראשות שר התקשורת דאז, משה כחלון, נועדה לפרק את הריכוזיות הגבוהה בענף ולייצר תנאים לכניסתם של שחקנים חדשים ולהתפתחותה של תחרות.

 

תוצאותיה של הרפורמה השיגו את מטרתה ואכן שוק התקשורת השתנה לבלי הכר עם כניסתן של חברות חדשות שהציעו מחירים אטרקטיביים וסייעו להוריד בצורה דרסטית גם את מחירי שירותיהן של החברות הגדולות".


מנכ"ל המועצה מתריע על המיזוג ותוצאותיו: "המהלך המתוכנן של רכישת גולן טלקום על ידי חברת סלקום, מאיים להחזיר לאחור את המצב הבעייתי בענף זה ולבטל את ההישג החשוב ואיתו גם את רווחת הצרכנים. מתן אפשרות ליצור מחדש שחקן ענק בשוק זה עם כח שליטה שעל פי הפרסומים עשוי להגיע לכ- 40% מן השוק, תפגע פגיעה קשה בתחרות, ותאפשר ניצולו של כח השוק להעלאת התעריפים לצרכנים.


אל לממשלה לשבת בשוויון נפש לנוכח סכנה זו, שבעידן של מאמצים נרחבים להסרת חסמי תחרות במסגרת המאבק ביוקר המחיה, תפעל במגמה הפוכה ותחזיר את הריכוזיות לענף הסלולר".


כמו כן, התבטא פלג בנושא ההתערבות הממשלתית: "עיקרון השוק החופשי אין פירושו היעדר התערבות ממשלתית, כי אז השוק החופשי הופך להיות מופקר ולא חופשי.  השוק החופשי מתקיים מקום בו מתאפשרת תחרות חופשית, אמיתית, על מנת לייצר שוק הוגן לעסקים ולצרכנים.

 

לעיתים מחייבת ההגנה על השוק החופשי גם התערבות ממשלתית למניעת הפגיעה בתחרות ולהבטחת ההיצע המגוון העומד לבחירת הצרכנים, שרק בו טמונה ההבטחה לשמירת רמת המחירים הסבירה, וליכולת התמודדות עם יוקר מחיה".


"המועצה לצרכנות קוראת איפוא לשר התקשורת ולממונה על ההגבלים העיסקיים לפעול לסיכול המיזוג המתוכנן על מנת למנוע את הפגיעה הצפויה בציבור הצרכנים".


בדיון ישתתפו נציגי הצרכנים, בעלי רשיונות רט"ן וירטואלים (MVNO), גולן טלקום, חברת בזק, חברת הוט טלקום, חברת סלקום, חברת סמייל 012 תקשורת, חברת פלאפון, משרד האוצר, משרד התקשורת, פרטנר תקשורת , רשות ההגבלים העסקיים, רשתות שיווק, ועוד.

 

לצפיה במכתב שנשלח ליו"ר ועדת הכלכלה לחצו כאן >>