המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2019

ארכיון כתבות 2019

תאריך: 10/09/2019

סקר המועצה לצרכנות: 45% מהשכירים מעולם לא הגישו בקשה להחזר מס. צפו בסרטון הסברה בנושא
רשות המסים חייבת מיליארדי שקלים - לשכירים. מסקר המועצה לצרכנות עולה כי 45% מהשכירים מעולם לא הגישו בקשה להחזר מס, העומדת בממוצע על 8,000 ₪. למעלה מ 70 אחוז חושבים שאם המידע יהיה נגיש וקל הם יגישו את הטפסים. המועצה לצרכנות הפיקה סרטון הסברה בנושא

 

חולצות


בעקבות הבטחתו של שר הכלכלה ח"כ אלי כהן בכנס המועצה הישראלית לצרכנות כי יחיל את החוק להגנת הצרכן על הבנקים והביטוח, מאחר ו "הפיקוח על הבנקים נמצא בניגוד עניינים ושם את טובת הבנקים לפני טובת הצרכנים". תתחיל המועצה לצרכנות לטפל "בכסף הגדול" של הצרכנים".


מיליארדי שקלים שנגבו כמס עודף מהציבור, אמורים לחזור למאות אלפי שכירים בישראל אם רק היו מגישים תיאום מס.


בסקר שערכה המועצה לצרכנות לקראת השקת מדריך להחזרי מס, עולה כי 33% לא מאמינים שיקבלו החזר, 30% לא מבינים את התהליך, 23% חוששים מהבירוקרטיה הכרוכה בתהליך . ז16% לא מודעים לזכותם, ואחד מכל 6 צרכנים חושש מההתעסקות עם מס הכנסה. התוצאה היא שרבים פשוט מתייאשים ומוותרים או שבמקום להגיש לבד- פונים למתווכחים ומשלמים להם עמלות גבוהות. המועצה לצרכנות משיקה בימים אלו בעזרת מומחה המס עו"ד מאיר מזרחי - מדריך זכויות להחזרי מס במטרה לסייע לצרכנים לממש את זכויותיהם גם תחום המיסוי.

עוד עולה מהסקר כי 45% מהשכירים מעולם לא הגישו בקשה להחזר מס, כמעט 80% מהנשאלים
משיבים שיגישו בקשה להחזר מס אם ההליך יהיה פשוט יותר.

המודעות לסיבות בעטיין ניתן לבקש החזר מס נמוכה מאד. רק 2 אחוז יודעים שילדים עם צרכים מיוחדים מזכים בנקודות מס, 1.4 אחוז- לא יודעים כי חייל משוחרר או במקרה של פיטורין, הורים יחידניים, או פציעה אתה זכאי להחזר בסוף שנה. אחוז בלבד, התורמים למעלה מ 180 ₪ בשנה מודעים לזכותם לקבל החזר מס על הסכום, וגם בקרב נשים אחרי לידה רק 8 אחוז מהן –מודע לזכויותיו. למעלה מ 60 אחוזים לא יודעים שיש סימולאטור חינמי המאפשר בדיקה לזכאות, והנתון המפתיע-למעלה מ 70 אחוז חושבים שאם המידע יהיה נגיש וקל ישתמשו בסימולאטור ויגישו את הטפסים.

יותר נשים מגברים לא הגישו מעולם בקשה להחזר למרות שיתכן שהסבירות שלהן יהיה החזר גבוהה יותר מאשר לגברים (לדוג' נק' זיכוי בגין ילדים ובגין אישה). ככל שההשכלה נמוכה יותר יש פחות מודעות, ככל שהגיל של האדם מבוגר יותר ישנם יותר קשיים, ככל שההכנסה ממוצעת ומטה – מוגשות פחות בקשות להחזר מס מחוסר אמונה שמגיע החזר.

 

המועצה הפיקה סרטו במטרה לעודד צרכנים לבדוק את זכאותם להחזרי מס.  הסרט בכיכובו של עובד המועצה.

 

 

באתר המועצה העלנו מדריך להחזרי מס לצרכן לשכירים.

 

לכניסה למדריך לחצו כאן >>

 

מנכ"ל המעצה לצרכנות עופר מרום מזכיר כי מאות אלפי שכירים בישראל זכאים להחזרי מס  שאינם מנוצלים בגובה של  מיליארדי שקלים, שרובם  לא נדרשים על־ידי הציבור, וקורא לצרכנים לברר את זכאותם להחזרי מס.  מרום מציין כי "מי שמתנהל נכון ושקוף מול מס לא צריך לחשוש"