המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2015

ארכיון כתבות 2015

תאריך: 10/09/2015

המבצע עוד לא החל, השילוט המטעה הוסר
בסניף של מגה YOU בנס ציונה התנוסס על המדף שלט על מבצע של מוצר בעשרה שקלים במקום 15 ש"ח. אלא המבצע יכנס לתוקף רק בעוד מספר ימים. בעקבות הפרסום בדף הפייסבוק של המועצה לצרכנות - רשת מגה התנצלה והסירה את השילוט

 


 

הנה סיטואציה מוכרת לכולכם: אתם עוברים עם העגלה בסופר בין המדפים כשלפתע קולטת את עינכם מודעה או שלט פרסום בו כתוב "מבצע 10 ש"ח במקום 15 ש"ח" עבור מוצר מסויים. אתם לתומכם חושבים שמדובר במבצע נוכחי עבור המוצר, אחרת למה לשים את השלט, אבל רק כשהגעתם לקופה מסתבר שעלות המוצר היא 15 ש"ח והמבצע ייכנס לתוקף רק בעוד שבועיים...

 

נשמע הזוי? אז הנה לפניכם שלט כזו שהוצב בסניף מגה YOU בנס ציונה ושלח לנו סייר של סיירת המועצה לצרכנות. התמונה צולמה בתאריך 1.9.2015. כפי שניתן להתרשם, המבצע עבור המוצרים יחל רק ב-16.9.2015 ויסתיים ב-10.10.2015. צרכן שלא ישים לב לעובדה הזו יחשוב שאם ישנו שלט על המדף - סימן שהמבצע אכן בתוקף.

 


 

עמדת המחלקה המשפטית של המועצה לצרכנות היא כדלהלן: פרסום מבצע שאינו בתוקף מנוגד לחוק ואף מעלה חשש להטעיה. המחוקק התייחס לאפשרות שבמהלך תקופת המבצע אזל מלאי המוצרים המוצעים במחיר מוזל, וקבע בסעיף 15(ב3) לחוק כי במקרה זה אין להמשיך לפרסם את המבצע:

 

"אזל מלאי הטובין שהוצעו במכירה מיוחדת, או שהשירותים, כולם או חלקם, אינם מוצעים עוד במכירה מיוחדת, לא ימשיך העוסק לפרסם ברבים או במקום העסק את ההודעה שפרסם על אותה מכירה."

 

כוונת המחוקק היא כי יש להימנע ממצב שבו העסק ממשיך לפרסם את המבצע על אף העובדה שהמלאי אזל ואין אפשרות להשיג את המוצר במחיר מוזל. כנ"ל במקרה שבו המבצע הסתיים.

 

באותה מידה, פרסום מבצע טרם תחילת תוקפה עלולה להטעות את הצרכן לחשוב כי המחיר אינו המחיר הרגיל, ומשום כך, נראה שבמקרה המתואר, פרסום המבצע בטרם עת עלול להטעות את הצרכנים.

 

לאחר פרסום התמונה בעמוד הפייסבוק של המועצה לצרכנות, שגרר תגובות רבות של גולשים, הודיעה רשת מגה: "אנו מתנצלים על אי ההבנה. השילוט הוצב בטעות טרם תחילת המבצע בפועל ונדאג להסירו באופן מיידי".

 

הפרסום בעמוד הפייסבוק במועצה לצרכנות

 

 

על הדבש ועל העוקץשימו לב לתמונות ששלח לנו אחד מסיירי המועצה לצרכנות, הן צולמו בסניף מגה הטבות, YOU, נס ציונה.המבצעים ע...

Posted by ‎המועצה הישראלית לצרכנות‎ on Tuesday, September 8, 2015