המועצה > חדשות ועדכונים > חדשות המועצה

חדשות המועצה

תאריך: 09/08/2020

הנחיה לצרכנים שנפגעו מחברת 'טופ פיננסים'
הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן במשרד הכלכלה פתחה בחקירה כנגד החברה, המוכרת גם בשם 'רוהקר אחזקות'. צרכנים שנפגעו מהחברה מוזמנים להוריד את המכתב המצורף ולשלוח אותו לחברת האשראי בקשה לביטול החיוב בשל כשל תמורה, אם לא עבור 30 יום, ובמקביל להגיש תלונה אצל הרשות לסחר הוגן

 

הרשות להגנת הצרכן ולסחר הודיעה כי החליטה לפתוח בחקירה כנגד חברת  'טופ פיננסים' המוכרת גם בשם 'רוהקר אחזקות' (ROHAKER HOLDINGS .LTD). החקירה החלה בעקבות עבודת מודיעין ותלונות רבות שהתקבלו מצרכנים ובכוונת הרשות לקנוס את החברה בסך של כמיליון ש"ח.

 

במהלך חקירת הרשות התגלה כי החברה הפרה את חוק הגנת הצרכן ע"י הטעיה באשר לפרט מהותי בעסקה, אי גילוי פרטים בחשבונית המס שנשלחה לצרכנים, אי גילוי פרטים בשיווק מרחוק, השפעה בלתי הוגנת ועוד. ברשות להגנת הצרכן מבקשים להזהיר צרכנים מפני תופעת "העוקץ הפיננסי" בתחומי; הלוואות, החזרי המס, ביטוחים וכו’.

 

במידה ונפגעתם מהתנהלות החברה, אנו ממליצים לדווח על כך לרשות להגנת הצרכן במשרד הכלכלה באמצעות קישור זה >>

 

במקביל, המחלקה המשפטית של המועצה לצרכנות מפרסמת נוסח מכתב לשליחה לחברת האשראי בדרישה להפסקת תשלומים לבית עסק בשל כשל תמורה במקרים בהם החברה נסגרה והפסיקה לספק שירות ללקוחותיה. מקרה זה הינו הפרה יסודית וכשל תמורה וזכותכתם לבטל את העסקה לאלתר.

 

במקרה ששלימתם בכרטיס אשראי בתשלומים, סעיף 10 לחוק כרטיסי חיוב, תשמ"ו – 1986 קובע כי הפסקת תשלום בשל אי הספקה: הודיע לקוח למנפיק, בכתב, לגבי עסקה שנעשתה בינו לבין ספק באמצעות כרטיס אשראי, כי מתקיימים שניים אלה, יפסיק המנפיק לחייב את הלקוח בשל אותה עסקה, במועד קבלת ההודעה: הנכס שנרכש בעסקה לא סופק אף שחלף מועד ההספקה שעליו הוסכם בין הלקוח לבין הספק ואם מועד ההספקה כאמור טרם חלף – הספק הפסיק, דרך קבע, לספק נכסים מסוגו של הנכס שנרכש בעסקה; ושהלקוח הלקוח ביטל את העסקה."

 

במקרה ובית העסק הפסיק לספק שירותים ללקוחות, חברת האשראי אמורה לפעול בהתאם לסעיף 10 לחוק כרטיסי חיוב ולהפסיק לאלתר את החיובים העתידיים בשל כשל תמורה. יש לצרף למכתב לחברת האשראי את מכתב ביטול העסקה ששלחתם לבית העסק.

 

מכתב להורדה ושליחה לחברת האשראי