המועצה > חדשות ועדכונים > חדשות המועצה

חדשות המועצה

תאריך: 06/12/2020

זהירות מפני מתחזים לעובדי בנק המבקשים את פרטי כרטיס האשראי
עפ"י תחקיר באתר 'מאקו': בשבועות האחרונים מסתמנת עליה במקרי עוקץ אשראי בטלפון. נוכלים מתקשרים ללקוחות ומציגים את עצמם כקציני ביטחון בבנק הבודקים פעילות חריגה ומבקשים את פרטי האשראי. המועצה לצרכנות: "מומלץ שלא למסור את פרטי אשראי לגורם לא מוכר בטלפון אם לא אתם לא יזמתם את השיחה"

 


 

בשבועות האחרונים מסתמנת עליה במקרי עוקץ אשראי בטלפון. נוכלים מתקשרים ללקוחות ומציגים את עצמם כקציני ביטחון בבנק הבודקים פעילות חריגה ומבקשים את פרטי האשראי. עפ"י אתר 'מאקו', מאות בעלי כרטיסים גילו שהנוכלים לא רק שמשכו כספים מחשבונם באמצעות כרטיסי אשראי משוכפלים אלא גם הזמינו בטייק אווי ארוחות ממסעדות והזמינו משלוחים של יין ואלכוהול יקרים במיוחד. היו כמה מקרים של רכישות שבוצעו בכרטיסים של אזרחים באתרים בחו"ל במהלך השבוע האחרון והם בוטלו לאחר שהתברר שנוכלים התחזו להם והשתמשו בכרטיסי האשראי שלהם.

 

עו"ד יעל כהן שאואט סגנית היועץ המשפטי במועצה לצרכנות:  "אנו שוב עדים לניסיונות ניצול והפעלת השפעה בלתי הוגנת, עד כדי הונאה של ממש, על אוכלוסיות מוחלשות", אומרת . "חשוב מאוד להזהיר את ההורים המבוגרים שלכם: הדרך היחידה למנוע הונאות בטלפון היא לסרב למסור את פרטי חשבון הבנק/כרטיס האשראי למתקשר. כאשר יוצרים עמכם קשר ודורשים ממכם פרטים אישיים, פרטי חשבון בנק, כרטיס אשראי או כל פרט אישי שלכם, חשוב קודם כל לבדוק את העניין באופן עצמאי ולא מייד למסור פרטי אשראי או חשבון בנק. תבקשו את פרטי החברה ופרטי החוב. תנתקו את השיחה ותתקשרו למספר הטלפון של הספק או של התאגיד הבנקאי המוכר לכם כדי לוודא את העובדות ואם אתם באמת חייבים כסף".

 

"מומלץ שלא למסור את  פרטי אשראי לגורם לא מוכר בטלפון אם אתם לא יזמתם את השיחה. אם מציעים לכם שירות/מבצע בטלפון תבקשו לקבל את ההצעה בדואר או בדואר אלקטרוני וסירוב המתקשר  צריך להדליק נורה אדומה. בכל מקרה של חשש להתחזות או לעוקץ יש לסיים את השיחה מייד. היה ונפלתם קורבן לעוקץ וחויבתם עבור שירות או פעולה שלא ביקשתם לרכוש או לא הזמנתם, יש לשלוח פקס או מייל לחברת האשראי ולפרט את פרטי המקרה, וכן להגיש תלונה במשטרה".

 

לקריאת התחקיר המלא מתוך אתר 'מאקו' לחצן כאן >>