המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2015

ארכיון כתבות 2015

תאריך: 06/09/2015

חובת גילוי משקל של מוצר - מה קובעות ההנחיות החדשות?
החל מיולי 2015 נכנסו תקנות חדשות אשר מחייבות את המוכר, בשוק או ברשתות השיווק, להציג לצרכן את מסך המשקל כדי שהצרכן יראה בזמן אמת את משקל המוצר שרכש ונמכר לפי משקל. צפו בהנחיות

 


 

האם גם אתם נתקלתם במצב בו ביקשתם מהירקן או מהקופאית בסופר או מהמוכר בחנות הפיצוחים לשים על המשקל את התכולה אותה קניתם, אבל רק שמעתם ממנו את המחיר בלי לדעת מה המשקל? דעו שמעתה מדובר בעבירה על החוק!

 

ב-22.6.2015 נכנסה לתוקף תקנות הגנת הצרכן (חובת גילוי משקל של מוצר), התשע"ד-2014 אשר מחליפות את צו הפיקוח על מצרכים ושירותים הסחר במזון, ייצורו והחסנתו ומעבירות את האכסניה שלו למסגרת חוק הגנת הצרכן. בעקבות התקנת התקנות בוטל צו הפיקוח. 

 

על פי האמור בתקנות, עוסק חייב לגלות את משקלו של מוצר הנמכר על פי משקל, על ידי העמדת מכשיר השקילה באופן המאפשר לצרכן לראות על נקלה ובלא הפרעה את פעולת השקילה ואת תוצאותיה.

 

בכל מקום בו נמכר מוצר על פי משקל, על העוסק להעמיד את מכשיר השקילה באופן המאפשר לצרכן לראות את פעולת השקילה ואת התוצאה שלה.

 

אכיפת תקנות אלו איננה מתוחמת אך לשווקים ובכלל זה כלפי עוסקים ירקנים. תקנות אלו תיאכפנה גם ברשתות השיווק, כך שצגי הקופה צריכים להיות באופן כזה שהצרכן רואה את התוצאה של השקילה.

 

הפרת התקנות משמעותה הפרת חובת גילוי בניגוד לסעיף 4 לחוק ומהווה היא גם עבירה פלילית וגם עיצום כספי במדרג המסתכם בסך הנע בין 7000 ₪ ל-22,000 ₪.

 

לצפיה בתקנות חובת גילוי משקל של מוצר לחצו כאן >>