המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2021

ארכיון כתבות 2021

תאריך: 05/07/2021

תלונות רבות על עיכובים במסירת דירות ללא מתן פיצוי לצרכנים
במועצה לצרכנות מתקבלות תלונות רבות של צרכנים לפיהן חברות הבניה אינן מוסרות את מפתחות הדירה בזמן, לא מעניקות פיצוי והצרכנים נאלצים להמשיך לשלם דמי שכירות. מנכ"ל המועצה לצרכנות: "המועצה תפעל נגד תופעות רוחב אלה"

 

 

במועצה לצרכנות מוצפים לאחרונה בתלונות לפיהן קבלנים מנצלים את הקורונה, מאחרים במסירת דירות ולא מפצים את הצרכנים כפי שקובע החוק אף שהקורונה לא הוגדרה כוח עליון הפוטר את הקבלן מתשלום פיצויים לצרכן. דוגמא אחת מיני רבות היא פרוייקט הבניה  "לב הגליל" של חברת פרץ בוני הנגב. המועצה לצרכנות שלחה מכתב לחברה בשם 47 דיירים שלא קיבלו את מפתחות הדירה במועד ולא קיבלו על כך שום פיצוי.

 

עופר פיינשטיין, מנכ"ל המועצה לצרכנות: "חברות מתנערות מחובותיהן לפי הדין ומבצעות עוולות צרכניות קשות בחסות המשבר הבריאותי. המועצה תפעל נגד תופעות רוחב אלה".

 

לעמדת המועצה, מלבד העובדה שהקורונה לא הוכרה ככוח עליון הפוטר מפיצויים, ענף הבנייה שהוגדר חיוני עבד כמעט כרגיל גם כשרוב המשק היה משותק. "בתקופת הסגרים הואצו תהליכי בנייה והקמת תשתיות פרטיות וציבוריות תוך ניצול המצב הקיים והעדר תנועה ועומסים. הסגרים גם לא מנעו כניסת עובדים זרים ועובדים מהשטחים ולא פגמו בתהליכי הבנייה השוטפים או בביורוקרטיה למתן טופס 4 ואישורי אכלוס".

 

לקריאה נוספת מתוך אתר Ynet לחצו כאן >>

 

איחור במסירת דירה - הלנחיות לצרכנים ומכתב להורדה לדרישה לפיצוי כספי  לחצו כאן >>

 

לסוגיות צרכניות בנושא נדל"ן מתוך אתר המועצה לחצו כאן >>